نماد آخرین خبر

انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از گرانی‌ها و سختی معیشت مردم

منبع
فارس
بروزرسانی
انتقاد آیت‌الله نوری همدانی از گرانی‌ها و سختی معیشت مردم

فارس/ آیت الله نوری همدانی با انتقاد از گرانی های موجود و سختی معیشت مردم تصریح کرد: باید با اجرای برنامه های دقیق در جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و با نظارت و کنترل مستمر بازار مشکلات و سختی ها را از پیش روی مردم برداشت.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار با استاندار قم که به مناسبت هفته دولت انجام شد، با بیان اینکه قم یک مرکز خاص بوده و در زمان ائمه (ع) یک فرقه اشعری در قم بود که با اهلبیت (ع) رفت و آمد داشتند و حضرات معصومین فرموده‌اند که قم حرم ما اهل بیت (ع) است، اظهار داشت: قبل از اینکه حضرت معصومه (ص) به قم تشریف بیاورند، امام صادق (ع) فرمودند که خانمی از ما به قم می‌رود و هر کس ایشان را زیارت کند، بهشت بر او واجب می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه هر کسی وارد شهر قم می‌شود باید بداند که این شهر مرکز انقلاب بوده و تحول و تبلیغات گسترده‌ای از این شهر در کشور ایجاد شده است، افزود: نسبت به قم دیدگاه خاصی وجود دارد و جریان انقلاب از این شهر برخاسته و خدمت کردن به مردم این شهر، اجر بیشتری دارد و بحمدالله از زمانی که استاندار کار خود را در قم آغاز کرده اند، تعریف و تمجید فراوانی از ایشان به ما رسیده است.
این مرجع تقلید موضوع مسکن را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: اگر در قم این اتفاق بیفتد که تمام مردم خانه دار شوند، اتفاق بزرگی رقم خواهد خورد؛ همچنین خدمات بیمه‌ای در قم می‌تواند برای مردم بسیار گره گشا باشد.
وی با اشاره به اینکه جهل، ظلم و فقر سه موضوعی است که برای انسان ذلت به همراه دارد، عنوان کرد: در اسلام آمده که این سه مورد را از جامعه ریشه کن کنید و در قم نیز باید این سه مورد کمرنگ شود.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم اضافه کرد: صداوسیما و رسانه‌ها باید به بیان دستاوردها بپردازد، چراکه وقت مردم جزو بیت المال بوده و این بیت المال از حقوق مردم هستند و مردم باید از پیشرفت‌ها مطلع شوند.
وی گفت: امروز که افراد خوبی خدمتگزار مردم هستند، باید نواقص برطرف شود و ظلم، جهل و فقر در قم کاهش یابد؛ اگر قم به عنوان یک استان نمونه در این زمینه موفق شود، اتفاق خوبی رخ داده است هرچند این کارها زحمت می‌خواهد.
آیت الله نوری همدانی یادآور شد: از امام صادق (ع) پرسیدند که چه کسی نزد خداوند محبوب است؟ حضرت فرمودند که هر کس به مردم خدمت کند، نزد خداوند محبوب است.
وی ادامه داد: امیرالمومنین (ع) در نامه ۵۳ نهج البلاغه به مالک اشتر نکات ارزشمندی دارند؛ ستون دین همین مردم هستند و خدمت به مردم باید صورت گیرد؛ مردم از جهت گرانی‌ها در مضیقه هستند و باید مسئولان رفاه را برای مردم تأمین کنند و امروز باید علت گرانی‌ها را از ریشه پیدا کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره