انصاف نیوز/رضا نصری، کارشناس حقوق بین الملل، در رشته توییتی درباره‌ی حوادث یک هفته‌ی اخیر در کشور نوشت: این نقشه شدت تمرکز و فعالیت گروه‌های مسلح غیردولتی را نشان می‌دهد. به اطراف ایران نگاه کنید. ببینید همسایگان ایران از جنس سوییس، موناکو، بلژیک و لوکزامبورگ نیستند! این گروه‌ها هستند – از القاعده گرفته تا جندالله و پژاک و دیگران – که با ایران و برخی با یکدیگر دشمنی دارند!

ببینید این گروه‌ها تا کنون از سد مرزی ایران عبور نکرده‌اند؛ اما با تضعیف کشور و ترک خوردن سد – بی تردید با کمک هادیان دولتی خود – به داخل کشور سرازیر خواهند شد و ایران را به زون جدید درگیری تبدیل خواهند کرد. این هشداری است جدی که عده‌ای تلاش می‌کنند تقلیلش دهند یا شنیده نشود.
 
اما تصمیم‌گیران و موافقان و مخالفان نظام بدانند این سرنوشتی است که در صورت تداوم درگیری داخلی، تشدید شکاف‌های کنونی و فروپاشی شیرازه کشور در انتظار ایران است.

در اینکه عربستان و اسرائیل و دیگر رقبای منطقه فرصت را غنیمت شمارند و – با بکارگیری این گروه‌ها – اجازه ندهند ایرانی قوی، منسجم و دموکراتیک از دل آشوب بیرون بیاید کوچک‌ترین تردید نیست. هرکس در صحت این تحلیل و هشدار تشکیک کرد بدانید یا نمی‌داند یا به ایران سوءنیت دارد!

پس مسئولان – قبل از همه – و تمام نیروهای سیاسی کشور این هشدار را دریابند و برای التیام زخم‌ها، جلب رضایت مردم و ایجاد یک وفاق ملی در پی یک راه‌حل سیاسی باشند.

هرچند در فضای احساسی امروز این هشدارها – به ویژه نزد جوانان – طرفدار ندارد، اما بیان آن مسئولیتی است که نمی‌شود از آن شانه خالی کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar