ایرنا/ وزارت کشور در بیانیه ای از حضور میلیونی مردم در اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص) در محکومیت اغتشاشگران قدردانی کرد.

وزارت کشور روز دوشنبه در بیانیه‌ای خطاب به ملت غیور و شریف ایران اعلام کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که برآمده از اندیشه‌های اسلام ناب محمدی(ص) است، با اتکا به قدرت مردم، پیشگام جبهه حق طلبی، آزادی خواهی، ایستادگی و مقاومت در برابر زورگویان مستبدان عالم است.

وزارت کشور افزود: این نظام استکباری با وقوف به اندیشه‌های بلند انقلاب اسلامی که بر نفی وابستگی و ظلم ستیزی استوار است، با تمام توان و ظرفیت به دنبال مهار و تضعیف نظام جمهوری اسلامی ایران برای جلوگیری از نضج حرکت‌های استقلال‌طلبانه و آزادی‌خواهانه در منطقه و جهان است.

در بیانیه وزارت کشور آمده است: از این رو در تحلیل علت دشمنی همه جانبه معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی باید بیش از هر چیز به آرمان و گفتمان دینی و مردمی این نظام توجه داشت که دشمن تلاش دارد با بهره گیری از ایادی منطقه ای و جریان‌های نفاق، مانع از شکوفایی هر چه بیشتر آن شود.

وزارت کشور خاطرنشان کرد: حمایت از اغتشاگران طی روزهای اخیر پرده جدیدی از دسیسه‌های دشمن برای برهم زدن استوانه‌های امنیت و آرامش داخلی در کشور بود که البته این بار هم با جهل و ناآگاهی نسبت به ظرفیت‌های مردمی نظام جمهوری اسلامی ایران و این باور که مردم پایه و محور امنیت در این نظام هستند؛ با شکست مواجه شد.

وزارت کشور در بیانیه خود اضافه کرد: مردم غیور و انقلابی همچون همیشه با حضور حماسی و شجاعانه در صحنه میدان، خط بطلانی بر نقشه‌های شوم و فریبنده دشمن کشیدند و امنیت و ثبات داخلی در کشور را استحکام بخشیدند.

این بیانیه تاکید کرد: در تقویت مردم محور بودن انقلاب اسلامی، بانوان عزیز هم سهمی موثر و تعیین کننده در بزنگاه‌های مختلف تاریخی دارند. در ایامی که مزین به هفته دفاع مقدس است جا دارد از جانفشانی‌ها و رشادت های زنان ایرانی در هشت سال دفاع مقدس و همچنین حضور پر رنگ و انقلابی شان در صحنه‌های مختلف سیاسی و فرهنگی کشور کمال تقدیر و تشکر را داشته باشیم.

در بیانیه وزارت کشور تصریح شده است: حضور با صلابت و پرشکوه زنان در اجتماع بزرگ امت رسول الله(ص)، تصویرسازی بوغ‌های تبلیغاتی دشمن در بی توجهی به حقوق شهروندی زنان را نقش بر آب ساخت و به جهان نشان داد که مردم ایران اسلامی، از هر طبقه و جنسیتی پای تمامیت ارضی، استقلال و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران ایستاده اند.

این بیانیه خاطرنشان کرد: در اجتماع بزرگ امت رسول الله (ص) که مرد و زن، و پیر و جوان با عشق به امامت و ولایت و آرمان‌های انقلاب اسلامی در صحنه حضور داشتند؛ بار دیگر جلوه‌ای زیبا از همبستگی و وحدت ملی به نمایش گذاشته شد و نظام جمهوری اسلامی هم به خدمات رسانی و ارتقای رضایت‌مندی عموم مردم فارغ از مرزبندی های دینی و قومی افتخار دارد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar