ایسنا/ معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به شرایط مناسب زنان بازداشتی در ناآرامی های اخیر، درباره تعداد زنان بازداشتی گفت که اطلاع دقیق ندارم وقتی چند روز پیش که برای بازدید رفتم، حدود هفتاد نفر بودند و تلاش می کنیم کسانی که احساساتی شده یا کم تقصیر هستند، سریعتر آزاد شوند.

انسیه خزعلی در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که آیا پیگیر وضعیت زنان بازداشتی در ناآرامی های اخیر شده اید، اظهار کرد: من به زندان رفتم و از وضعیت نگهداری خانم ها بازدید کردم. با اکثر آنها صحبت کرده ام و شرایط آنها را دیدم. تلاش کردیم شرایط آزادی افرادی که احساساتی شده اند یا شرایط ویژه ای برای آنها پیش آمده است یا فرزند دارند را فراهم کنیم. امیدواریم کسانی که بی گناه هستند یا یک کم تقصیر هستند و ناخواسته به میدانی کشیده شده اند، سریعتر آزاد شوند.

وی درباره تعداد زنان بازداشتی گفت: اطلاع دقیق ندارم وقتی چند روز پیش که برای بازدید رفتم، حدود هفتاد نفر بودند. شرایط نگهداری آنها خوب بود یعنی فضایی که به آنها اختصاص داده بودند و هم سالنی ورزشی که برای تحرک و پیاده روی آنها وجود داشت، مناسب بود.

مصوبه تغییر اساسنامه پلیس امنیت اخلاقی در حال تدوین است
خزعلی در جمع خبرنگاران در حیاط دولت نیز با بیان اینکه گشت ارشاد سال 96 تصویب شده و الان اسم آن پلیس امنیت اخلاقی است، گفت: مصوبه تغییر اساسنامه پلیس امنیت اخلاقی در حال تدوین است.

وی با بیان اینکه پلیس امنیت اجتماعی بخشی از وظایفش مبارزه با ناهنجاری است، افزود: ما برخورد فیزیکی با موضوع حجاب نداریم و امیدواریم اصل حجاب به مسیر خود بازگردد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar