ایرنا/ رییس مجلس شورای اسلامی گفت: این اتفاقی که برای مهسا امینی و فرزندی از فرزندان این سرزمین رخ داد یک حادثه تلخ بود و همه ما ناراحت شدیم و با صراحت اعلام کردیم حتما این موضوع را رسیدگی خواهیم کرد و باید علت حادثه بطور رسمی و روشن اعلام شود.

محمدباقر قالیباف روز چهارشنبه در آیین تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان طرقبه شاندیز افزود: این خواست دشمن است تا مردم را مقابل هم قرار دهد. اساس نظام، مردم هستند؛ دشمن هم انسجام و سرمایه اجتماعی را هدف گرفته است، هر کس که کمک کند مردم را مقابل هم قرار دهد اشتباه بزرگی کرده است.
رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قراین و شواهد نشان می‌دهد بعد از حادثه فوت مهسا امینی که اتفاق افتاد، دشمن با یک آمادگی بر بستر این موضوع سوار شد و به میدان آمد و هم علیه تمامیت نظام و امنیت مردم اقدام کرد. کسانی که به قصد براندازی به میدان آمدند غصه هیچکس را نمی‌خورند.
وی گفت:  آنها به دنبال اهداف دشمن هستند و طبیعی است که باید با چنین رفتارهایی مقتدرانه برخورد شود. هیچ چیز نباید امنیت مردم و موجودیت نظام را لطمه بزند. خواست دشمن در لطمه به نظام است.
قالیباف با بیان اینکه باور ما این است که مردم بتوانند نقد آزادانه داشته باشند و اعتراض کنند، افزود: رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران اعلام کردند که حرف و اعتراض خود را بیان کرده در عین حال صف خود را از دشمن جدا کنید. مسوولان هم باید به اعتراض کارگران رسیدگی کنند و این کار نیز انجام شد.
وی اظهار داشت: می‌توان اعتراض کرد، اما باید صف خود را از بدخواهان نظام و مردم جدا کرد. امروز حفظ نظام جمهوری اسلامی الویت دارد و وحدت مردم و یکپارچگی و انسجام، فلسفه پیروزی و شکل گیری انقلاب و دفاع مقدس است.
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: جامعه نباید اجازه دهد که دوقطبی های ساختگی دشمنان، مردم را به این سمت و سو سوق دهد.
وی گفت: قدرت نظام اسلامی به مردم و باور مردم است که تولید قدرت برای جمهوری اسلامی می کند، اگر همه چیز داشته باشیم اما مردم را نداشته باشیم چیزی نداریم. رضایت مردم تبلور رضایت عینی خداوند است و هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین مردم در تولید قدرت شود.
رییس قوه مقننه خاطر نشان کرد: مهمترین و اساسی ترین عنصر بعد از سنت های الهی، مردم بودند که این قدرت را تولید کردند و باور کردند و امروز این جزیره امن و صلح آرامش را در کشور برقرار کرده‌اند؛ باید بدانیم هیچ حکمرانی بدون مردم امکان پذیر نیست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar