فارس/ پلیس نروژ پنجشنبه (۲۹ سپتامبر) در مجموع ۹۵ نفر را در جریان اغتشاشات و برهم زدن نظم مقابل سفارت ایران در اسلو بازداشت کرد. بازداشت برخی از این افراد به دلیل خرابکاری و خشونت علیه پلیس از جمله پرتاب سنگ بوده است.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، «جرموند استوکلی» مدیر عملیات پلیس تایید کرد که مجری قانون ناچار شد از منابع قابل توجه و گاز اشک‌آور برای به دست گرفتن کنترل اوضاع استفاده کند. او به یک روزنامه محلی گفت: جراحت هیچ یک از پرسنل پلیس گزارش نشده اما به نما و نرده‌های سفارت آسیب وارد شده است. این افراد برخی دستورات را زیر پا گذاشته و به سفارت تجاوز کرده‌اند. 

به گفته وی، حدود ۱۰۰ نفر اطراف سفارت ایران تجمع کرده بودند که این تجمع از قبل اعلام نشده بود. 

به گزارش فارس، در حالی که در روزهای گذشته در پی تلاش‌ها و فراخوان‌های ضدانقلاب برای برگزاری تجمعات در داخل ایران به بهانه مرگ «مهسا امینی»، جمعی از اغتشاشگران و آشوبگران اقدام به برگزاری تجمعاتی غیرقانونی کرده و دست به تخریب اموال عمومی زدند، تعدادی از ضدانقلاب خارج از کشور نیز در برخی از کشورها اقدام به برگزاری تجمعاتی کردند که در برخی شهرها از جمله لندن و پاریس با واکنش پلیس روبرو شد.

اداره پلیس انگلیس سه‌شنبه ۱۳ تصویر از افراد مرتبط با آشوبگرانی که یکشنبه در برابر سفارت ایران در لندن به آشوبگری و اغتشاش پرداختند را منتشر کرد و از مردم خواست تا این آشوبگران را شناسایی و معرفی کنند. پلیس لندن در گزارشی اعلام کرده بود در پی برهم زدن خشونت‌آمیز نظم در روز یکشنبه (۲۵ سپتامبر) نزدیک سفارت ایران در پایتخت انگلیس، دستکم پنج مامور پلیس به شدت زخمی و ۱۲ نفر از آشوبگران دستگیر شدند. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar