دیده‌بان ایران/ رییس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از رفتارهای غلط بخشی از حاکمیت در چندسال اخیر به دیده‌بان ایران گفت: قیمتها چند برابر شده اند و مردم حداقل معیشت را ندارند. اگر فقر از دری داخل شود ایمان از دری دیگر بیرون می رود. در این فضا اولویت دولتی که میگفت ما گشت ارشاد داریم اما برای مدیران، ناگهان گشت ارشادی میشود که به موی دختران مردم گیر می دهد و جنازه یک دختر به پدرومادرش تحویل داده می شود.

احمد مازنی اظهار داشت: بغض فروخفته ای که از سالها پیش وجود داشت با مرگ مهسا امینی ترکید و همه قشرهای مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی از جمله دهه هشتادیها وارد صحنه شدند. بعد ازسال نودوشش نسل جدید شاهد وقایعی بودند که بودند شفاف سازی نشد و هر بار با یک سناریوی تکراری مساله را با اعترافات تلویزیونی و تظاهرات بعداز نماز جمعه و دستگیری و بگیروببند تمام کرده اند و مردم هم  نفهمیدند بالاخره آن مساله چه شد؟

نماینده پیشین مجلس اظهار داشت: امام تعبیری داشتند که خطاب به خبرگان فرمودند شما چکار دارید که مردم حتی به خلاف مصلحت خودشان فکر می کنند. شما انتخاب  شدید برای اینکه هر چه مردم می خواهند عمل کنید. من خواهش میکنم نروید دنبال اینکه مردم اشتباه میکنند و آنچه ما فکر میکنیم درست است را انجام دهیم.

وی افزود: در این میان صرف نظر از نگاه اعتقادی و دینی به مساله پوشش اسلامی و صرف نظر از اینکه آیا این مساله جزو اولویتهای جامعه بوده است، قولهایی نیز به مردم داده شده و عمل نشده است، قیمتها چند برابر شده اند و مردم حداقل معیشت را ندارند. اگر فقر از دری داخل شود ایمان از دری دیگر بیرون می رود. در این فضا اولویت دولتی که میگفت ما گشت ارشاد داریم اما برای مدیران، ناگهان گشت ارشادی میشود که به موی دختران مردم گیر می دهد و جنازه یک دختر به پدرومادرش تحویل داده می شود و حالا دنبال این هستند که مریض بوده یا نه؟  کتک خورده یا نه؟ در این موقعیت که مردم گرفتارند و ناکارآمدیها مردم را ناراحت کرده است دنبال این هستند که سر پل صراط یقه شما را میگیریم!

اگر وجدان داشتید باید استعفا می دادید وعذرخواهی می کردید

وی تاکید کرد: اگر علم داشتید، اگرعاطفه داشتید، اگروجدان داشتید باید استعفا می دادید وعذرخواهی می کردید. باید خودتان را عزادار بدانید. به جای آنکه  گوش بدهند همان سناریوهای قبلی را عینا و مو به مو تکرار میکنند، طبیعی است که مردم عصبانی میشوند و به خیاباها میریزند واعتراض میکنند. چهره های محبوب هم وقتی ببیند حقی ضایع شده است وارد این فضا میشوند، ناراحت میشوند.
وی همچنین بیان کرد: براساس اصل بیست و هفت قانون اساسی تجمع اصلا مجوز نمی خواهد. اصل بیست و هفتم دو شرط دارد که مسلح نباشند و مخل مبانی اسلام نباشند. اگر به کسانی که درباره روش اجرای یکی از مسائل اسلامی اعتراض داشتند اجازه می دادید، اگر به احزاب اجازه فعالیت میدادید، این مسائل پیش نمی آمد.

مجری صداوسیما اگر واقعا قمارباز بود و شما می دانستید و نمی گفتید خائن هستید

مازنی در بخش دیگری از گفتگوی خود به سایت دیده بان ایران گفت: بهترین کاندیداها و افراد صالح را رد صلاحیت کردند و گفتند بانی وضع موجود هستند. شما بانی کدام وضع هستید؟ شما از آسمان افتاده اید؟ شما هم چهل وچهار سال است در مملکت مسئولیت دارید، اگر بنا باشد بانی وضع موجود را بگیرند اول باید با شما برخورد کنند. انتخابات آزاد را بستند، مجلس فشل و ضعیفی را ایجاد کردند، امکان تجمع را از احزاب گرفتند، امکان فعال شدن واقعی سندیکاها و (ان.جی.او) ها را گرفتند، با محیط زیستی ها برخورد کردند و به هر کس تهمتی زدند. الان هم بعضی مجری ها که در شبکه های جمهوری اسلامی حضور فعالی دارند به محض اینکه دو کلمه گفتند اعتراض و انتقاد داریم، بلافاصله گفتند تو پول گرفتی، قمارباز هستی و... اگر واقعا قمارباز بود، دزد بود، پول زیادی میگرفت، خلاف میکرد و شما می دانستید و نمی گفتید خائن هستید. اگر این حرفها نبود و الان میزنید باز هم خائن هستید.
وی افزود: امیر تتلو را برای جمع کردن رای به ملاقات رئیسی بردند و او را به عنوان اسوه و الگو به جامعه معرفی کردند. حالا تتلو به خودشان فحش میدهد. ببینید تا کجا مردم را به بازی گرفته اند و  فکر می کنند مردم درک ندارند.

مازنی در پایان گفت: چه سوء تدبیری است که بهترین ورزشکارها را در مقابل خودمان قرار دادیم. بهترین هنرمندان را در مقابل خودمان قرار دادیم. در شرایطی که هستیم هنرمندان تلاش کنند تا آرامش ایجاد شود چه بسا ممکن است مانند ماجرای کارناوال عصر عاشورا که به نام طرفداران خاتمی پوستر زدند و رقصیدند و بعدها معلوم شد جریان مخالف خاتمی آن را به راه انداخته است، الان هم همین حرکتها را انجام دهند و بگویند کار مردم و دعوت کنندگان به تجمع و اعتراض است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar