تسنیم/ خبرگزاری «فارس» و «تسنیم» گزارشی درباره تجمع امروز دانشجویان در دانشگاه فردوسی مشهد منتشر کرد.

به گزارش فارس، حوالی ساعت ۱۰ صبح امروز صبح جمعی از دانشجویان در میدان علوم دانشگاه فردوسی تجمعی اعتراضی برپا کردند. این دانشجویان شعار زن، زندگی، آزادی سر دادند.
این البته تنها تجمع دانشجویان دانشگاه نبود و شمار دیگری از دانشجویان نیز که تعدادشان بیش از شمار دانشجویان معترض بود تجمعی در ضلع دیگر میدان تشکیل دادند. این دانشجویان شعارهایی همچون «استقلال، آزادی، ایران، وطن، آبادی» و «جمهوری اسلامی، این خط قرمز ماست» سر دادند. با فرا رسیدن اذان ظهر دانشجویان به نماز ایستادند.
اما پس از اقامه نماز با درخواست یکی از مسئولین دانشگاه به همت دانشجویان فضای گفت‌وگو در دانشگاه فردوسی شکل گرفت و نمایندگان دو طرف به صحبت و گفت‌وگو پرداختند و هم‌اکنون در فضایی آرام گفت‌و‌گو بین دانشجویان ادامه دارد و تریبون آزاد در مقابل دانشکده مهندسی شکل گرفته است.

خبرگزاری «تسنیم» تجمع امروز دانشگاه فردوسی را این‌گونه گزارش داد: دانشجویان انقلابی دانشگاه فردوسی مشهد برای چندمین روز پیاپی همزمان با دانشجویان دیگر دانشگاه‌های سراسر کشور در محکومیت اغتشاشات اخیر تجمع کردند.
دانشجویان انقلابی هتک حرمت به مقدسات اسلامی ازجمله به آتش کشیدن قرآن و پرچم عزای حسینی و خیمه ‌های شهادت امام رضا(ع) را محکوم کردند و شعار  "جمهوری اسلامی این خط قرمز ماست" و "ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند" "حجاب فقط بهونه است، امنیتش نشونه است" "حیدر حیدر " سردادند.
دانشجویان انقلابی خواستار برخورد قاطعانه با اغتشاش گران شدند و مردم را به آرامش دعوت کردند و  خواستند تا توجهی به اخبار شبکه‌های معاند نداشته باشند.

ویدئو: تسنیم

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar