فارس/ خبرگزاری «فارس» گزارش‌هایی را از تجمعات دانشجویی در دانشگاه‌های تهران، اصفهان و شیراز منتشر کرد.

گزارشی از تجمعات امروز دانشگاه‌های تهران

امروز برخی دانشگاه‌های تهران شاهد اعتراضات دانشجویی بود.
در تجمع دانشگاه تهران که حوالی ظهر امروز آغاز شد دانشجویان گاهی شعارهای سیاسی و فرهنگی تندی می‌دادند اما طبق معمول در فضای دانشگاه خبری از آسیب زدن به اموال عمومی نبود. تعداد دیگری از دانشجویان نیز تجمع همزمانی را ترتیب داده بودند و در واکنش به آشوبگری‌ها شعارهایی نظیر « حرف ما یک کلام، بازی نخور والسلام، گفت وگو،گفت وگو، چاره این مسئله است » سر می‌دادند.
دانشگاه علامه نیز ظهر امروز شاهد تجمع جمعی از دانشجویان معترض بود. برخی دانشجویان در این تجمع که حدود یک ساعت طول کشید با سر دادن بعضی شعارهای تند سیاسی اعتراض خود را نشان دادند. دانشجویان انقلابی نیز تجمع مشابهی را در این دانشگاه ترتیب دادند و موضع خود را به طور شفاف اعلام کردند.
در دانشگاه شریف و الزهرا نیز شرایط تا حدودی مشابه بود. تعداد دانشجویان معترض با دانشجویان انقلابی برابری می‌کرد. هر دو گروه نیز تلاش کردند مواضع خود را در شعارهایشان نشان دهند.
حضور دانشجویان سال بالاتر، مدیریت مسوولان حراست و اراده خود تجمع‌کنندگان برای عدم درگیری سبب شد در این تجمعات شاهد درگیری نباشیم و دانشجویان پس از اعلام مواضع و شعارهای خود در کلاس‌های درس حاضر شوند.

گزارش میدانی فارس از تجمع امروز دانشگاه اصفهان

تعدادی از دانشجویان دانشگاه اصفهان امروز یکشنبه در محوطه این دانشگاه تجمع اعتراضی برگزار کردند که شعارهای «زن، زندگی، آزادی»،  «مرد، میهن، آبادی»، از جمله شعارهای دانشجویان در این تجمع بود که تعداد دانشجویان به نسبت دیروز کاهش قابل توجهی داشته است.
 پیش از ظهر امروز در منطقه صنعتی امیرکبیر اصفهان نیز عده‌ای اغتشاشگر با آتش زدن چند تایر دود زیادی در این محدوده شهر ایجاد کردند که با اعتراض کسبه این محدوده همراه شد.  با ورود پلیس آرامش به این خیابان بازگشت و زندگی عادی مردم در جریان است.

تجمع تعدادی از دانشجویان در محوطه دانشگاه شیراز

صبح امروز دانشگاه شیراز شاهد تجمع شماری از دانشجویان در محوطه ورودی پردیس ارم بود.
در این تجمع دانشجویان شعارهایی چون «مرد، میهن، آبادی»، «زن، زندگی، آزادی» سردادند و یک سرود را با هم هم‌خوانی کردند.
پس از گذشت دقایقی دانشجویان یک به یک تجمع را ترک کردند و بر سر کلاس درس حاضر شدند و رفته رفته تجمع پایان گرفت.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar