تسنیم/ رسانه‌های فارسی‌زبان که در گذشته تلاش داشتند مانع از حضور ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ شوند، در نهایت خودشان از رسیدن به دوحه منع شدند یا بازماندند، اکنون امیدوارند با پرداختن به حواشی فوتبال، نتیجه بازی در برابر انگلیس را برای ایران تکرار کنند.

دو روز دیگر تیم‌های ایران و آمریکا در دوحه به مصاف هم خواهند رفت. ایران برای صعود به پیروزی یا تساوی نیاز دارد. آمریکا هم برای راه یافتن به مرحله بعد باید حتما از سد ایران بگذرد.

رسانه‌های فارسی‌زبان که در گذشته تلاش داشتند مانع از حضور ایران در جام جهانی 2022 شوند، اما در نهایت خودشان از رسیدن به دوحه منع شدند یا بازماندند، اکنون امیدوارند با پرداختن به حواشی فوتبال، نتیجه بازی در برابر انگلیس را برای ایران تکرار کنند. هرچند ممکن است برخی از کارکنان آن رسانه‌ها تمایل چندانی به باخت ایران نداشته باشند؛ همچون گزارش عجیب مزدک میرزایی از بازی ایران - ولز.

رسانه‌های فارسی زبان همچنین می‌گویند که خوشحالی مردم در خیابان‌های شهرهای مختلف ایران پس از پیروزی در برابر ولز «حکومتی» است. آن‌ها حتی به مستر تستر که در ورزشگاه بود و پس از به ثمر رسیدن گُل ایران خوشحالی کرد، هجمه کردند.

آن رسانه‌ها برای پیروزی ایران در برابر ولز نیز از تیترهای خیلی سیاسی استفاده کردند. به طور مثال بخش فارسی صدای آمریکا رویارویی ایران با ولز را «صف‌آرایی فرستادگان جمهوری اسلامی مقابل معترضان در قطر» نامید! یا اینکه خبر پیروزی ایران در برابر ولز را با تیتر «غلبه بر ولز در دیداری پرحاشیه» منتشر کرد؛ در حالی که در بازی برابر ولز با حاشیه‌های بسیار کمتری نسبت به بازی برابر انگلیس روبرو بودیم.

رسانه‌های خارجی , ایران اینترنشنال , تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی فوتبال , کشور آمریکا , کارلوس کی‌روش , جام جهانی قطر ,

اینترنشنال: کی‌روش نماینده ولی‌فقیه و آخوند است!

همچنین کارلوس کی‌روش که در روزهای گذشته تلاش کرده تا تیم ملی فوتبال به دور از حواشی کار خود را پیش ببرد و پس از شکست در برابر تیم انگلیس توانست تیم را بازیابد و پیروزی در برابر ولز به دست آورد، این روزها بیش از دیگر اعضای تیم ملی مورد هجمه رسانه‌های فارسی‌زبان به خصوص اینترنشنال است.

اگرچه اینترنشنال از حضور در قطر بازمانده و نتوانسته در نشست‌های خبری کی‌روش حضور پیدا کند، اما به نظر می‌رسد پاسخ‌های سرمربی تیم ملی به سوالات سیاسی تعدادی از خبرنگاران موجب شده تا آن رسانه را به استفاده از تعابیر عجیب و غریب برای کیروش وادارد.

این شبکه سعودی شب گذشته در یک گزارش کی‌روش را نماینده ولی‌فقیه خواند. محمد تقوی نیز در صحبت‌هایی سرمربی تیم ملی ایران را شبیه افرادی دانست که در حوزه‌های علمیه درس خوانده اند.

پاسخ کی‌روش به اظهارات کلینزمن

 یورگن کلینزمن، بازیکن و مربی سابق آلمانی، روز جمعه گفت که کی‌روش واقعا به خوبی با تیم‌ملی و فرهنگ ایران سازگار است. آن‌ها مدام روی داوران خط و داور چهارم کار کردند و بر قضاوت آن‌ها تاثیر گذاشتند. این فرهنگ آن‌هاست. آن‌ها شما را از بازی خودتان خارج می‌کنند.

سرمربی تیم‌ملی فوتبال نیز خطاب به اسطوره آلمانی‌ها پاسخ داد: مهم نیست چقدر به تو بابت آنچه درزمین فوتبال انجام داده‌ای احترام می‌گذارم ولی آن صحبت‌ها درباره فرهنگ ایران، تیم ملی فوتبال ایران و بازیکنانم، مایه شرمساری در فوتبال است.

هیچ‌‌کس نمی‌تواند اتحاد ما را خدشه‌دار کند. دوست داریم تو را به‌عنوان مهمان به کمپ تیم‌ ملی دعوت کنیم تا با بازیکنان ایران آشنا شوی.

به هر حال می‌خواهیم تصمیم فیفا را در قبال مطلب تو به‌عنوان عضو گروه تحقیقات جام‌جهانی ببینیم؛ چرا که انتظار داریم تو قبل از اینکه به کمپ ما بیایی، از این سمت استعفا کنی.

آمریکایی‌ها پرچم ایران را تغییر دادند!

آمریکایی‌ها نیز پاسخ حمایت بوق‌چی‌هایشان را دادند و امروز صفحات مجازی تیم‌ملی فوتبال آمریکا در اقدامی عجیب در تصویر جدول رده‌بندی گروه B جام جهانی 2022 قطر، نماد «الله» را از پرچم جمهوری اسلامی ایران حذف کرده است.

رسانه‌های خارجی , ایران اینترنشنال , تیم ملی فوتبال ایران , جام جهانی فوتبال , کشور آمریکا , کارلوس کی‌روش , جام جهانی قطر ,

در پی این اقدام، تعداد زیادی از فعالین فضای مجازی اقدام به انتشار تصویر پرچم ایران زیر این پست کرده اند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar