ایرنا/ هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید که از زمان آغاز حوادث ایران بصراحت از ناآرامی ها حمایت و در امور داخلی ایران دخالت کرده است، از پاسخگویی درباره دستکاری پرچم ایران توسط فدراسیون فوتبال آمریکا طفره رفت.

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید عصر دوشنبه به وقت محلی در نشستی خبری در واشنگتن درباره نظر کاخ سفید در خصوص اشتباه فدراسیون این کشور در انتشار عکس پرچم ایران بدون نام «الله» مدعی شد: دخالتی در تصمیم فدراسیون فوتبال نداریم و این چیزی نیست که کاخ سفید در مورد آن اظهار نظر کند.

این مقام کاخ سفید سپس ادعا کرد: فدراسیون فوتبال ایالات متحده آمریکا نهادی خصوصی بوده و مستقل عمل می‌کند .

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد اطلاعی درباره چرایی و چگونگی اقدام فدراسیون فوتبال نداریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا از قطر، گرگ برهالتر، سرمربی تیم ملی آمریکا در خصوص اشتباه فدراسیون این کشور در انتشار عکس پرچم ایران بدون نام «الله»، گفت: ما نظری در این خصوص نداشتیم. کار و تمرکز ما روی مسابقه فردا است. چهار سال کار کردیم و فردا فقط به برد فکر می‌کنیم.

برهالتر در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه حاشیه‌سازی‌های آمریکا به ضرر این تیم هست یا به آنها روحیه می‌دهد، اظهار داشت: ما و بازیکنان چیزی در خصوص این‌ پست‌ نمی‌دانستیم و فکر ما فقط موفقیت در فوتبال است‌. ما بابت اتفاقی که رخ داده معذرت می‌خواهیم‌ و فقط همین را می‌توانم بگویم.

وی در خصوص دیدار فردا گفت: تیم بسیار خوبی حریف ماست. این تیم سال‌ها کارکرده و این روند از جام جهانی قبل شروع شده است. آنها در خط حمله بازیکن‌ خوبی مثل مهدی طارمی و یک سرمربی بزرگ دارند که این‌ها کار را برای ما سخت می‌کند.

بازی تیم‌های ملی ایران و آمریکا روز سه شنبه هشتم آذرماه از ساعت ۲۲:۳۰ برگزار می‌شود. ایران سه امتیازی است و آمریکا نیز ۲ امتیاز دارد. در طرف دیگر نیز تیم‌های انگلیس و ولز به صورت همزمان دیدار حساس خود را برگزار خواهند کرد تا تکلیف گروه B مشخص شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar