منیبان/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید: گام‌های بعدی غرب علیه ایران شامل تحت تعقیب قرار دادن برخی مسئولین به دلیل جرایم حقوق بشری و بعد از آن مسائلی نظیر اخراج سفیران ایران و تنگاهای بین‌المللی است.

 
جلیل رحیمی جهان‌آبادی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با مُنیبان در واکنش به قطعنامه کمیته حقوق بشر سازمان ملل علیه ایران گفت: به نظر می‌رسد غرب پروسه‌ای را علیه ایران شروع کرده است به این ترتیب که غرب اجماع جهانیعلیه پرونده هسته‌ای ایران را از دست داد. در حقیقت زمان اوباما اجماع بود اما بعد از خروج رئیس جمهور سابق آمریکا از برجام اجماع از بین رفت. لذا در حال حاضر نیازمند اجماع سازی جهانی علیه ایران است از این رو در حوزه حقوق بشر متمرکز شده و در حال اجماع سازی است که بتواند گام‌های بعدی را دارد.

او در توضیح اینکه منظور از گام‌های بعدی غرب علیه ایران چیست؟ افزود: به نظر بنده گام‌های بعدی غرب علیه ایران شامل تحت تعقیب قرار دادن برخی مسئولین به دلیل جرایم حقوق بشری و بعد از آن مسائلی نظیر اخراج سفیران ایران و تنگاهای بین‌المللی است.

رحیمی جهان‌آبادی با اشاره به برخی شنیده‌ها درباره اسنپ بک تصریح کرد: بحث اسنپ بک به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و قطعنامه آن بستگی دارد. اگر آژانس به این نکته برسد که ایران تخلفات آشکار داشته ممکن است قطعنامه را به شورای امنیت ارجاع بدهد اما به نظر بنده غرب به دنبال این است که مشکل اتمی را از طریق گفتگو و مذاکره با ایران حل کند چراکه می‌داند ارجاع قطعنامه به شورای امنیت حاصلی برای غرب نخواهد داشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره اینکه دولت فعلی عزم جدی برای به سرانجام رساندن پرونده هسته‌ای دارد؟ خاطرنشان کرد: به نظر بنده این امکان وجود دارد که مذاکرات هسته‌ای با تیم فعلی به نتیجه برسد اما در مجموع تیم مذاکره‌ کننده در پرونده اتمی نیاز به تعمیرات و تقویت دارد.

رحیمی جهان‌آبادی در واکنش به اینکه گفته می‌شود به محض خالی شدن هر وزارتخانه‌ای بلافاصله نام مهرداد بذرپاش مطرح می‌شود و  با اشاره به انتخاب او به عنوان وزیر پیشنهادی راه یادآور شد: با توجه به سابقه و پیشینه‌ای که از بذرپاش سراغ دارم او فرد توانایی است البته برخی افراد مثل آچار فرانسه هستند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar