ایرنا/ وزیر امور خارجه با تجدید دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران از رئیس جمهور صربستان برای سفر به تهران، بر حمایت کشورمان از تمامیت ارضی صربستان تاکید کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه در ادامه دیدار با مقامات صربستان، ظهر دوشنبه با آلکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
وزیر امور خارجه در این دیدار با تجدید دعوت رئیس جمهور اسلامی ایران از رئیس جمهور صربستان برای سفر به تهران، بر حمایت کشورمان از تمامیت ارضی صربستان تاکید کرد.
امیرعبداللهیان با ارائه گزارشی از گفتگوهای انجام شده با نخست وزیر و وزیر خارجه صربستان، ضرورت ارتقای همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف را با توجه به قدمت روابط مورد تاکید قرار داد.
وزیر امورخارجه همچنین در این دیدار، بهره گیری از مکانیسم‌هایی مبتکرانه برای ارتقای همکاری‌های اقتصادی و افزایش حجم تجارت را مورد تاکید قرار داد.
آلکساندر ووچیچ رئیس جمهور صربستان نیز در این دیدار با ابلاغ سلام به رئیس جمهور کشورمان، تصریح کرد: صربستان اعتقاد دارد، ایران کشور مهمی در منطقه است و ما برای توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران اهمیت قائل بوده و بر تقویت همکاری های فی‌مابین متناسب با ظرفیت‌های دو کشور تاکید می کنیم.

 
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar