مهر/ سخنگوی شورای نگهبان گفت: لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای در شورای نگهبان بررسی و تایید شد.

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان از تایید لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای از سوی این شورا خبر داد.

وی بیان کرد: لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای در مرحله قبل از طرف مجلس تصویب و به شورای نگهبان آمد و با اشکالات و ابهاماتی مواجه شده بود. ایراداتی مثل ایراد اصل ۱۵ و ۷ قانون اساسی و ابهاماتی از لحاظ ضمائم نسبت به آن مصوبه وجود داشت.

سخنگوی شورای نگهبان تصریح کرد: این اشکالات و ابهامات اخیراً در مجلس شورای اسلامی بررسی و برطرف شد. سپس این موارد در جلسه شورای نگهبان بررسی شد که خلاف موازین شرع و قانون اساسی شناخته نشد و الان نسبت به این مصوبه اشکال و ابهامی وجود ندارد.

طحان نظیف تاکید کرد: این لایحه ضمائم و موافقتنامه هایی نسبت به موضوعات مختلف دارد و هر عضوی که بخواهد با سازمان همکاری شانگهای همکاری داشته باشد، باید این موارد را به تصویب برساند. بر اساس اصل ۷۷و ۱۲۵ قانون اساسی باید این موارد به تصویب مجلس می رسید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar