ایسنا/ رئیس خانه احزاب ایران گفت: تعدد داوطلبان و حضور احزاب مختلف در انتخابات می‌تواند مشارکت در انتخابات را بالا ببرد و مردم باید بدانند که بر اساس سلیقه و تیپ آنان، افرادی در انتخابات حضور دارند.

منوچهر متکی در همایش خانه احزاب طی سخنانی با بیان اینکه مجلس، ریاست جمهوری، خبرگان و شوراها، نمونه‌ای از تبلور مردم است که در انتخابات تجلی پیدا می‌کند، اظهار کرد: اگرچه در مقایسه با بسیاری از کشورها از جمله کشورهای غربی ایران تراز خوبی را حفظ کرده، اما از سپیده دم انقلاب، دو انتخابات اخیر تراز در مقایسه با تراز بالای جمهوری اسلامی قابل مقایسه نیست.
متکی افزود: اولین نکته موثر در مشارکت مردم در انتخابات، عملکرد دولت‌ها است. در جاهایی که دولتها خوب عمل کرده‌اند نرخ مشارکت به ۸۵ درصد هم رسیده است. بنابراین لطمه به باور عمومی روی  مشارکت مردم تاثیر می‌گذارد.
رئیس خانه احزاب ایران تاکید کرد: عملکرد مجلس هم در مشارکت مردم به عنوان یک عامل موثر است. تعدد داوطلبان و حضور احزاب مختلف در انتخابات هم می‌تواند مشارکت در انتخابات را بالا ببرد. مردم باید بدانند که بر اساس سلیقه و تیپ آنها، افرادی در انتخابات حضور دارند.
وی اظهار کرد: احزاب هم نقش مهمی در انتخابات دارند. در شرایطی که دشمن در پی تزریق ناامیدی است احزاب می‌توانند با تشویق مردم، امید را بالا ببرند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar