ایسنا/ نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ ملت متمدن ایران اهل گفت و گو و مذاکره است، اما از حق نه عقب می نشیند و نه در برابر وقاحت غرب سکوت می کند.

عباس گلرو در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز دوشنبه (۱۰بهمن) مجلس شورای اسلامی بیان کرد:‌ در آستانه دهه فجر حضور مردی را گرامی می داریم که تکرار شدنی نیست، نقش راهبری ایشان در توسعه راهبردی کشور  به ویژه علوم و فنون بی نظیر است، سید علی خامنه‌ای رهبری که در کلامش حکمت و در بن بست تحولات، گره گشای مسائل و مشکلات است، دنیا عظمتش را می‌ستاید و ملت ‌های مسلمان به او عشق می ورزند و مقاومت اسلامی از یمن، شام و عراق او را بزرگترین الهام بخش جلوه حق و  پیروی از او را واجد شرعی می‌دانند.

وی یادآور شد: رهبری که با هدایت او بیش از سه دهه قطار کشور بر ریل دانش بنیان قرار گرفته و بنیاد علمی نخبگان ایجاد شده او حامی ترین فرد در کشور  برای هدایت جریان نخبگی و توسعه علم و فن آوری است و اکنون میوه‌های دانش و فناوری به برکت گفتمان‌ های رهبری به ثمر نشسته است و رتبه تولید دانش از آن ایران است.

نماینده مردم سمنان در ادامه گفت: ایران در نانو، زیست فناوری، سلول‌ های بنیادی، هوش مصنوعی و هوا و فضا رتبه اول منطقه و زیر ۱۵ در جهان قرار دارد و امروز در انرژی هسته‌ای که به چالش بزرگ غرب و جهان تبدیل شده است، پنجمین کشور جهان در دستاوردهای هسته‌ای است، تمام این موارد از دستاوردهای ایران در شرایط تحریم در کنار توانمندی های تسلیحاتی با هدف بازدارندگی  همگی از سیاست‌گذاری رهبری و تلاش بی وقفه دانشمندان ایرانی است.

گلرو با بیان اینکه مجلس با تصویب قانون جهش دانش بنیان، نقش تقنینی خود را در فراخوان دانش بنیان ادا کرد، گفت: حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی نه فقط در غرب آسیا و سواحل مدیترانه بلکه به مرز تماس شرق و غرب در اروپا و حیات خلوت آمریکا در آمریکای لاتین رسیده و اخیرا ورود ناوگروه ارتش به آمریکای لاتین می ‌تواند مقدمه ایجاد پایگاه دائمی جمهوری اسلامی ایران در سواحل غربی اقیانوس اطلس باشد. در نظم جدید بین المللی حضور سخت افزاری و نرم افزاری ایران در ابر رویدادهای جهانی که شکل دهنده نظم جدید است، تامین کننده منافع و وحدت ملی و به حاشیه نرفتن کشور است.

وی در ادامه تاکید کرد: حساب ما با آمریکا جداست، ولی اروپای مدعی حقوق بشر اما تحریم کننده دارو برای بیماران خاص و کودکان پروانه‌ای، اروپای صاحب دو جنگ جهانی با کشتار میلیونی، اروپای ارسال کننده سلاح کشتار جمعی به منطقه برای قتل زنان و کودکان و... این اروپا امروز منتقد حقوق بشر در ایران است و قطعنامه علیه ایران صادر می کند، این اروپا امروز سپاه را تروریست می نامد و مذاکرات هسته ای را برای باج خواهی های بیشتر خود به آمریکا متوقف می کند.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت متمدن و تاریخ ساز ایران اهل گفت و گو و مذاکره است، اما از حق نه عقب می نشیند و نه در برابر وقاحت غرب سکوت می کند. یقینا اروپا و آمریکا نفعی از اقدامات خصمانه علیه ملت ایران و تحریم ها نخواهند برد، رژیم صهیونیستی اگر فکر می کند با شیطنت ها برای توقف مذاکرات هسته ای به منافع خود می رسد، حتما این خباثت را ادامه دهد. مجلس شورای اسلامی قانون راهبردی لغو تحریم ها را حتما ارتقاء خواهد داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: تحلیلگران غربی می‌گویند گریز هسته‌ای صفر و توانمندی هسته‌ ای بالاست، تحولات اخیر کرانه غربی بشارت دهنده بیداری فلسطینیان داخل اراضی اشغالی و شروع انتفاضه جدید است. ما با قوم یهود مشکلی نداریم و در ایران با هموطنان کلیمی همزیستی داریم و کلیمیان در مجلس نماینده دارند، اما به یهودیان ساکن اراضی اشغالی می گوییم که حاکمان شما و در راس آنها نتانیاهو وضعیت شما را روز به روز سخت تر خواهند کرد. بهترین راه حل اجرای همه پرسی در سرزمین اشغالی است که طرح رهبر معظم انقلاب است.

وی یادآور شد: در شرایطی که غرب شمشیر را به روی اسلام و مسلمانان کشیده و به قرآن و پیامبر اسلام اهانت می‌کند، کشورهای اسلامی منطقه به ویژه ایران و عربستان ضرورت دارد به سمت همگرایی پیش بروند، اقدام محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در درخواست از عراق برای میزبانی دور جدید مذاکرات تهران و ریاض را مثبت ارزیابی می کنیم و از سیاست وزیر امور خارجه در توسعه روابط با همسایگان حمایت خواهیم کرد.

گلرو اظهار کرد:‌ در کنار دستاوردهای داخلی و خارجی کشور که با چالش هایی به ویژه در حوزه اقتصاد و معیشت روبرو است که دلیل عمده آن سوء مدیریت است از دولت آقای رئیسی انتظار می رود فکر اساسی به حال اقتصاد کشور و معیشت مردم نماید.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه اش بیان کرد: به رغم نزدیکی به تهران در برخی شاخص های توسعه یافتگی عقب ماندگی وجود دارد و استان سمنان در ردیف بودجه استان سی ام است، مهمترین مساله ما بحران کم آبی است که ضمن گلایه‌ از وزیر نیرو انتظار داریم رئیس جمهور توجه ویژه ای در این زمینه مبذول دارد.

وی از بی کیفیتی راه های مواصلاتی به ویژه جاده ترانزیتی غرب به شرق، ضعف ساختار و تجهیزات پزشکی، مشکلات عشایر و دامداران انتقاد کرد و گفت:‌ این موارد نیازمند توجه جدی مسئولان است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar