ایرنا/ کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر، امروز سه شنبه در ادامه دیدارهایش با مقامات عراق در بغداد با مشاور امنیت ملی این کشور دیدار کرد و دو طرف بر دور نگه داشتن منطقه از تشدید تنش تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، دفتر اطلاع رسانی قاسم الأعرجی مشاور امنیت ملی عراق درباره جزئیات این دیدار اعلام کرد که دو طرف در این دیدار روابط دوجانبه دوستانه، همکاری میان دو کشور و راه‌های تقویت این روابط را مورد بررسی قرار دادند.
الأعرجی و غریب آبادی همچنین بر در پیش گرفتن گفت‌وگو برای حل و فصل مشکلات در راستای منافع ملت دو کشور تاکید کردند.
این دیدار با حضور محمد کاظم آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد برگزار شد.
بر اساس این بیانیه، الاعرجی در این دیدار تاکید کرد که همه موافق مبارزه با تروریسم و صلب فرصت از گروه‌های تروریستی برای دستیابی به ثبات امنیتی در منطقه و جهان هستند. تروریسم همچنان تهدیدی برای جهان است و منابع آن در همه اشکال باید خشکانده شود.
وی افزود: اهداف عراق و جمهوری اسلامی ایران در دورکردن منطقه از هرگونه تشدید و تنش با تفاهم کشورهای منطقه میان خودشان، مشترک است و نیاز به همکاری بویژه در زمینه مبارزه با تروریسم وجود دارد.
الاعرجی در ادامه تاکید کرد: دولت محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق پس از سفر موفقیت آمیزی به ایران داشت، برای توسعه این روابط جدی است.
غریب آبادی نیز در این دیدار اظهار داشت: روابط همکاری و دوستی میان عراق و ایران راهبردی و خوب است و هر زمان که همکاری قضایی بین دو کشور مثمر ثمر و سازنده باشد، می‌توانیم هر آنچه را که مانع توسعه روابط میان کشورهایمان است را حل و فصل کنیم.
وی همچنین نسبت به ادامه همکاری‌های مثمر ثمر میان عراق و جمهوری اسلامی ایران در سطح گسترده ابراز امیدواری کرد.
کاظم غریب آبادی پیش از این نیز با خالد شوانی وزیر دادگستری عراق دیدار کرد و دو طرف چند محور همکاری قضایی بین دو کشور از جمله فعال سازی توافقات و یادداشت تفاهم های بین دو کشور را به بحث و گفت و گو گذاشتند.
غریب آبادی که در راس هیات قضایی در وزارت دادگستری عراق با وزیر عراقی دیدار کرد، دیروز و امروز دیدارهای متعددی با مقام های قضایی عراق داشت. پیگیری و تسریع رسیدگی به پرونده ترور فرماندهان شهید پیروزی یکی از دستورکارهای اصلی سفر کاظم غریب آبادی است که بنا به دعوت ریاست عالی دستگاه قضایی عراق به بغداد سفر کرده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar