فارس/ نادری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- آلمان در مجلس با اشاره به اینکه پارلمان آلمان خواهان منحل کردن گروه دوستی پارلمان آلمان با ایران است، گفت: اخیرا از سفارت ایران در برلین یادداشتی دریافت کردیم مبنی بر اظهارنظر عده‌ای از نمایندگان پارلمان آلمان، که باید گروه دوستی آلمان و ایران منحل شود.

احمد نادری با اشاره به اینکه پارلمان آلمان خواهان منحل کردن گروه دوستی پارلمان آلمان با ایران است، گفت: اخیرا از سفارت ایران در برلین یادداشتی دریافت کردیم مبنی بر اظهارنظر عده ای از نمایندگان پارلمان آلمان، که باید گروه دوستی آلمان و ایران منحل شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- آلمان در مجلس با بیان اینکه منافع آلمانی ها در قطع ارتباط و درگیری با ایران نیست، گفت: در نظم چند قطبی آینده دنیا ایران به قدرت بین‌المللی تبدیل می‌شود.
احمد نادری با اشاره به اینکه پارلمان آلمان خواهان منحل کردن گروه دوستی پارلمان آلمان با ایران است، گفت: اخیرا از سفارت ایران در برلین یادداشتی دریافت کردیم مبنی بر اظهارنظر عده ای از نمایندگان پارلمان آلمان، که باید گروه دوستی آلمان و ایران منحل شود.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با تاکید براینکه مخالف انحلال گروه دوستی پارلمانی هستیم، ادامه داد: قرار است به زودی سفیر آلمان در تهران دیداری داشته باشیم و در این ملاقات تاکید خواهم کرد که این اتفاق راه گفتگو را می بندد، سیاست خارجی آلمان همیشه مبتنی بر عقلانیت پیش رفته، به ویژه در قبال غرب آسیا همکاری‌های خیلی خوبی بین پارلمان‌های اروپا مخصوصا آلمان با ایران برقرار بوده؛ همیشه دولت ها ارتباط داشتند و در سطوح مختلفی این همکاری ها از قدیم بوده است، اما به نظر ما مدتی است سیاست خارجی آلمان از عقلانیت سنتی خود فاصله گرفته و به رویکرد احساسی روی آورده که این را نشأت گرفته از سیطره حزب سبزها در وزارت خارجه می دانیم.
این نماینده مجلس توضیحی در خصوص نظام سیاسی آلمان ارائه کرد و گفت: دولت آلمان از ائتلاف سه حزب عمده تشکیل شده‌ و در حال حاضر حزب سبزها وزارت خارجه را در دست دارند که اساسا دستورکار سبزها در مورد حقوق بشر و محیط زیست بوده است.
وی افزود: معتقدیم مدل‌های مختلف حکومتی و سیاسی مبتنی بر فرهنگ ها شکل می گیرد و یک فرهنگ نمی تواند ارزش های خاص خود را بر تمامی فرهنگ‌ها تسری دهد.
وی با اشاره به اینکه بهانه آلمانی ها برخورد با قانون شکنان در ایران است، بیان کرد: اگر برخورد با قانون شکنان و تروریست ها از نظر آنها بد است؛ در فرانسه و آلمان هم باید بد باشد، چرا که آنها برخوردهای خشنی با مردم معترض داشته‌اند. اگر یک پلیس و نیروی امنیتی در آلمان کشته شده بود آیا آنها اعلام حکومت نظامی نمی کردند؟ در ایران 74 پلیس و نیروی امنیتی شهید شده چگونه آنها معتقد هستند با کسی که عملیات تروریستی انجام می دهد و نظم عمومی را مختل می کند، بخورد نشود؟ اگر اروپایی‌ها یا آلمانی‌ها معتقد هستند برخورد با قانون‌شکن بد است، خودشان در سطوح داخلی این برخورد را نداشته باشند در این زمینه شاهد استاندارد دوگانه هستیم.
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- آلمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص سطح ارتباط با همتایان آلمانی گفت: پارلمان آلمان اخیرا تشکیل شده است در دیداری که با سفیر آلمان در تهران داشتم تاکید شد که در گروه دوستی پارلمانی آلمان-ایران از کسانی که مشکل هویتی دارند استفاده نشود که محقق شد اما چون سیاست خارجی های آلمان در دست سبزها افتاده رویکرد احساسی غالب شده است.
نادری افزود: قرار بر این بود سفری در آبان ماه صورت بگیرد، نوبت آلمانی ها بود که به ایران سفر کنند اما از ما دعوت کردند به برلین برویم.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با این حال پیشنهاد و توصیه ای که با آلمانی ها داریم این است که رویکرد عقلانیت سنتی خود و منافع خود را دنبال کنند، منافع آلمانی ها در قطع ارتباط و درگیری با ایران نیست، ایران یکی از قدرت های غرب آسیا است که در نظم چند قطبی آینده دنیا به زودی به قدرت بین المللی تبدیل می شود، رویکرد قطع ارتباط با پارلمان ایران خلاف منافع آلمانی ها و اروپایی ها است، توصیه اکید این است منافع خود را اعمال کنند نه منافع گروه های فشاری که بر سیاست داخلی و خارجی فشار می‌آورند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar