برنا/ رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص برخی اخبار پیرامون کاهش تعهدات گفت: ایران هیچ تعهد جامانده‌ای ندارد و اظهاراتی که مطرح می‌شود و عملیات روانی که انجام می‌دهند بحث آن مربوط به برجام است.

محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه جلسه هیات دولت در خصوص برخی اخبار پیرامون کاهش تعهدات گفت: ایران هیچ تعهد جامانده‌ای ندارد و اظهاراتی که مطرح می‌شود و عملیات روانی که انجام می‌دهند بحث آن مربوط به برجام است.

وی افزود: برجام یک معامله با دو سر بوده است که یک سر آن جمهوری اسلامی ایران است و طرف دیگر آنها هستند، وقتی سمت دیگر تعهدات خود را انجام نمی‌دهد و تحریم‌ها را لغو نمی‌کند دیگر دلیلی ندارد ما پایبند به تعهدات باشیم و ایران طبق قانون راهبردی کار می‌کند.

اسلامی تاکید کرد: قانون ایران در چارچوب پادمان است و هیچ چیزی خارج از این پادمان وجود ندارد، ما عضو npt هستیم و به آن پایبند هستیم.
 
اسلامی با بیان اینکه امیدوارم که نفوذ صهیونیستی و دشمنی که برای ما دارند خاتمه یابد، گفت: همانطور که چند روز اخیر جبهه‌شان را تغییر دادند و گفتند که تمرکزشان روی ایران است، هدفشان برهم زدن و کنترل پیشرفت ایران است و خودشان در دو روز گذشته اعلام کردند که برنامه ای برای تغییر رژیم ایران ندارند و این نشان دهنده این است که در راستای دشمنی خود از هر فرصتی برای تضعیف ایران استفاده می کنند.

اسلامی با بیان اینکه به همه موارد ادعایی پاسخ داده شده و هیچ مورد بی پاسخی وجود ندارد، اظهار داشت: پاسخ ها مفصل هستند و وقتی که اراده کنند که باور کنند و ابهامی در این زمینه داشته باشند، ما دعوت کرده ایم و آنها هم آمده اند و گفت و گو کرده ایم و باز هم این را ادامه می دهیم تا این را بپذیرند و این القائات برایشان بیش از این اثرگذار نباشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar