ایرنا/ در تداوم اتهام زنی غرب علیه جمهوری اسلامی ایران و ناکامی در جنگ یمن، رسانه های آمریکایی ادعا کردند که پس از آمریکا، فرانسه نیز هزاران تفنگ و موشک قاچاق ایرانی را در یک کشتی کشف و ضبط کرده است تا تهران را متهم به دامن زدن به این جنگ کنند.

شبکه خبری فاکس نیوز روز چهارشنبه به وقت محلی ادعا کرد: نیروهای ویژه فرانسه هزاران تفنگ و موشک قاچاق ایرانی را دریک کشتی کشف و ضبط کردند.
این رسانه آمریکایی مدعی شد: نیروهای ویژه فرانسه در این ماه با سوار شدن در یک کشتی قاچاق ایرانی که به مقصد یمن درحال حرکت بود و هزاران اسلحه و موشک ضد تانک را کشف کردند.
بر اساس ادعای این رسانه آمریکایی، یک کشتی جنگی فرانسوی در ۱۵ ژانویه یک کشتی مشکوک قاچاق را در سواحل یمن متوقف کرد. پس از توقف این کشتی، نیروهای ویژه فرانسوی برای بازرسی وارد آن شدند.
فاکس نیوز ادعا کرد، نیروهای فرانسوی بیش از ۳ هزارسلاح، ۵۰۰ هزار گلوله و ۲۰ موشک هدایت شونده ضد تانک را در این کشتی کشف و ضبط کردند . نیروهای دریایی آمریکا و فرانسه به بهانه جلوگیری از قاچاق اسلحه از ایران به یمن، در منطقه با یکدیگر همکاری می کنند.
این اتهام زنی در حالی است که نیروی دریایی آمریکا نیز ۲۰ دی ماه در بیانیه ای ادعا کرد که در ۶ ژانویه (۱۶ دی ماه جاری) یک کشتی ماهیگیری را در خلیج عمان رهگیری کرده که حامل دو هزار و ۱۱۶ سلاح کلاشنیکف بوده است.
نیروی دریایی آمریکا مدعی شده است که این کشتی مشغول تردد در آب های بین المللی در مسیر دریایی ایران به یمن بوده است.
آمریکا مدعی است یک تیم نیروی دریایی این کشور از کشتی یو اس اس چینوک ابتدا این سلاح ها را با پشتیبانی کشتی یو اس اس مانسون و ناوشکن یو اس اس سالیوان کشف و توقیف کرد و خدمه کشتی توقیف شده ۶ یمنی بوده اند.
در این بیانیه ادعا شده که ارسال یا فروش تسلیحات به انصارالله یمن به طور مستقیم و غیرمستقیم، ناقض قطعنامه شورای امنیت و قوانین بین‌المللی است.
عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
اما ائتلاف سعودی در سایه مقاومت دلاورانه مردم و نیروهای مسلح یمن و عملیات موشکی و پهپادی ویژه آنها در رسیدن به این اهداف شکست خورد و مجبور به قبول آتش بس شد که این آتش‌بس نیز پس از سه مرحله دو ماهه در نتیجه کارشکنی‌های ائتلاف متجاوز عربی پایان یافت و دیگر تمدید نشد.
دولت جو بایدن رئیس دموکرات آمریکا نیز مدعی تلاش برای برقراری آتش بس و پایان این جنگ است اما تمام موضعگیری ها و اقدامات آن تاکنون به سود ائتلاف یاده شده و علیه مقاومت انصارالله یمن بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar