ایسنا/ سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اخراج «ایلهان عمر» نماینده زن سیاهپوست کنگره آمریکا از کمیته روابط خارجی به دلیل انتقاد از اسراییل واکنش نشان داد.

ناصر کنعانی در صفحه توییتر خود در این ارتباط نوشت:«اخراج ایلهان عمر نماینده زن، سیاهپوست، مسلمان و البته منتقد رژیم آپارتاید اسرائیل از کمیته روابط خارجی کنگره، شاخصی از میزان التزام عملی رژیم آمریکا به شعار زن،زندگی،آزادی است! شعاری برای مداخله در امور داخلی ایران!»

به گزارش ایسنا، ایلهان عمر نماینده زن مسلمان عضو حزب دموکرات آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در یک رای گیری حزبی که با بحث جنجالی در صحن مجلس نمایندگان و فریاد و خشم او همراه بود از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اخراج شد.

مجلس نمایندگان آمریکا با ۲۱۸ رای موافق جمهوریخواهان و ۲۱۱ رای مخالف دموکرات‌ها، ایلهان عمر را از کمیته روابط خارجی این مجلس اخراج کرد.

ایلهان عمر یک پناهنده اهل کشور سومالی، یکی از نخستین زنان مسلمانی است که در مجلس نمایندگان خدمت می‌کند و اغلب با تهدید به مرگ و سایر تهدیدهای خشونت روبرو می‌شود.
دفتر این نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا به رسانه‌های آمریکایی گفته است از زمان مطرح شدن مجدد نام ایلهان عمر در اخبار، تهدیدهای خشونت‌آمیز علیه وی به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

جمهوری خواهان مجلس نمایندگان پس از اظهارات ایلهان عمر که کوین مک کارتی رئیس این مجلس آنها را «اظهارات یهودی ستیزانه و ضد آمریکایی مکرر» توصیف کرد، برای اخراج عمر از کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان اقدام کردند.
در قطعنامه روز پنجشنبه جمهوریخواهان علیه ایلهان عمر، از وی به صراحت به دلیل یک توییت در سال ۲۰۱۹ که حامیان اسرائیل را پول پرست دانسته بود، انتقاد شده است.

ایلهان عمر در این توییت با کنایه به حامیان جمهوریخواه رژیم صهیونیستی گفته بود: همه چیز در مورد عزیزشان بنیامین است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar