ایرنا/ رییس جمهور بعد از افتتاح بیش از ۱۰ هزار واحد مسکونی بطور همزمان در سراسر کشور از شهر جدید پرند با حضور در مراسم اعتکاف مسجد جامع امام علی علیه السلام حاضر و در مراسم معنوی اعتکاف دانش آموزان شرکت کرد.

سید ابراهیم رئیسی ،امروز (شنبه) همزمان با سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام در اولین روز از مراسم اعتکاف، در جمع معتکفین مسجد جامع امام علی (ع) شهر پرند در جنوب غربی استان تهران حضور یافت و در این مراسم معنوی شرکت کرد.
شعار امسال اعتکاف «اعتکاف تجلی اخلاق و معنویت» انتخاب شده است حال و هوای معنوی اعتکاف باعث شده تا هر ساله جمعیت زیادی مخصوصا جوانان از سراسر کشور برای حضور در این مراسم عبادی به مساجد مراجعه و راحت تر و خودمانی تر با خدا صحبت کنید و با ذکر نام او آرامش بگیرید ... الا بذکر الله تطمئن القلوب. همچنین اعتکاف این فرصت را فراهم می کند تا در کنار دیگر انسان های پاک و مومن مسیر بندگی را طی نموده و در این خلوت با خدا، روح خود را سبک کنید. در تصویر زیر آثار اخروی و دنیوی مراسم اعتکاف نوشته شده است
پیش از این ، رئیس جمهور با حضور در شهر جدید پرند، دستور افتتاح رسمی و بهره‌برداری همزمان از ۱۰ هزار واحد مسکونی را که ۶ هزار و ۸۳۸ واحد آن در شهر جدید پرند احداث شده است، صادر کرد.
در این مراسم همچنین حدود ۳ هزار و ۱۶۲ واحد مسکونی روستایی نیز به شکل همزمان در سراسر کشور افتتاح خواهند شد.
بخش قابل توجهی از واحدهایی که امروز افتتاح شدند، واحدهای طرح مسکن مهر هستند که بیش از ۱۰ سال در تکمیل و بهره‌برداری از آنها تاخیر ایجاد شده بود، اما در یکسال گذشته با پیگیری‌های صورت گرفته و اقدامات جهادی دولت و وزارت راه و شهرسازی، در دست اقدام گرفته و تکمیل شده‌اند.
رئیسی همچنین با حضور در مجتمع ۴۰۰ واحدی امام علی (ع) شهر جدید پرند، به طور نمادین کلید ۱۰ واحد مسکونی این مجتمع را به مالکانی که بیش از ۱۰ سال چشم انتظار صاحب خانه شدن بودند، تحویل داد.
رئیسی با حضور در یکی از واحدهایی که در مراسم امروز افتتاح شد کلید و سند این واحد مسکونی را به همراه یک جلد کلام الله مید به شکل نمادین به اعضا این خانواده ۴ نفره تحویل داد و گفت: با تلاش هایی که از دوره مرحوم رستم قاسمی وزیر فقید راه و شهرسازی آَغاز شد و در دوره آقای بذرپاش با قوت ادامه یافته است، تکمیل واحدهای باقیمانده از طرح مسکن مهر به زودی به پایان رسیده و واحدهای در حال اجرا در نهضت ملی مسکن نیز با سرعت بیشتر ساخته شده و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده برای احداث این ۶ هزار و ۸۳۸ واحد مسکونی ۱۱ هزار و ۱۷۴ میلیارد ریال و بخش‌های عمرانی و خدماتی افتتاح شده نیز هزار و ۴۳۲ میلیارد ریال است.
رئیس جمهور در تحویل بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن در سراسر کشور به مالکان که بصورت همزمان در سالروز ولادت حضرت علی(ع) انجام شد ؛ گفت: انشالله تحویل این واحدها مقدمه ای برای تکمیل دیگر واحدهای باقی مانده مسکن مهر باشد؛ مردم بدانند کار به صورت شبانه روزی ادامه دارد.
سیدابراهیم رئیسی در چهل چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز ولادت امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام و روز پدر روز شنبه در آئین تحویل حدود ۷ هزار مسکن مهر به مردم در شهر پرند و ۳۰۰۰ واحد در سراسر کشور به خبرنگاران در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد : افراد پول واریز کردند و ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته تا صاحب خانه بشوند که باید زودتر این کار انجام شود.
آیت الله رئیسی خاطرنشان کرد: ساخت مسجد، حسینیه، پارک و مدرسه در کنار ساخت مسکن هنگام تحویل مسکن ها کار بزرگی است که در حال انجام است و امیدواریم بقیه واحدها نیز به زودی تحویل شود.
در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و سالروز ولادت حضرت علی علیه السلام کلید ۶۸۳۸هزار واحد مسکونی با حضور رییس‌جمهور در شهر پرند تحویل خریداران شد.
طرح مسکن ملی که هدف از آن تهیه مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه بود، در حقیقت شامل اجاره بلند مدت زمین جهت احداث مسکن است، که در دولت دهم از ۲۰ هزار واحد در سال به ۵/۱ میلیون واحد در سال افزایش یافت و در نهایت با پیشرفت ۷۰ درصدی در سال ۹۲ تحویل دولت یازدهم شد، اما پیشرفتی نداشت و پیشرفت ۳۰ درصد باقی مانده این پروژه با مشکلاتی مواجه شد.
ولی با روی کار آمدن دولت سیزدهم قفل ساخت مسکن شروع و تمام پروژه های نیمه تمام تعیین تکلیف شدند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar