میزان/ معاون سازمان انرژی اتمی می‎گوید که سازمان انرژی اتمی در هر کشوری یک سازمان بین المللی است و ایران هم فعالیت‎های خود را به آژانس گزارش می‎دهد.

امیرحسین فقهی، معاون سازمان انرژی اتمی و رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته ‎ای سازمان انرژی اتمی در گفت‌وگو با میزان، در مورد روند فعلی و آینده تعاملات پژوهشی سازمان انرژی اتمی کشورمان با آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: سازمان انرژی اتمی در هر کشوری یک سازمان بین المللی است؛ به این معنا، سازمان انرژی اتمی ایران در مجموعه‎ای که همه کشورها در آن عضو هستند، در حال فعالیت است؛ هم فعالیت‌ها خود را گزارش می‌کند و هم از کمک دیگر کشورها بهره مند می‌شود.

وی افزود: بدیهی است که در همین چارچوب، ما باید سطح تعاملات خود را با آژانس در به دست آوردن فناوری‌هایی که کشورهای عضو از آن بهره مند هستند، افزایش دهیم.

فقهی، اظهار کرد: ضمن این که بر این اساس نظارت‎های منطقی را که به واسطه پذیرفتن ان‎پی‎تی و به واسطه عضویت در آژانس بر ما مترتب می‌شود، می‌پذیریم.

معاون سازمان انرژی اتمی در بخشی دیگر و درباره وضعیت همکاری‌ها و تعاملات سازمان انرژی اتمی در آینده، گفت: درباره خروج ان‎ پی ‎تی ما فعلا چیزی نشنیدیم و بدیهی است که اگر عضو هستیم باید بپذیریم و اگر به هر دلیلی عضو نبودیم آن مسئله جداگانه‎ای است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar