ایسنا/ رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: مشکلات موجود در کشور در مقابل ظرفیت‌های موجود بسیار ناچیز بوده که بسیج با همه ظرفیت‌ها و روحیه جهادی به حل مشکلات سرعت خواهد بخشید.

سردار غلامرضا سلیمانی صبح امروز (۱۹ بهمن ماه) در نشست خبری با اصحاب رسانه زنجان که در سالن ولایت سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان برگزار شد، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ دستاوردهای فراوانی داشت و برخی از دستاوردها مانند خارج شدن ایران از سلطه آمریکا و ساقط شدن نظام شاهنشاهی به چشم قابل مشاهده بود.

وی با اشاره به اینکه در شهریورماه سال ۱۳۲۰ کشور ایران مورد حمله و تهاجم متفقین قرار گرفت، تصریح کرد: رضاخان فردی نظامی بود با ۱۲۵ هزار ارتش در مقابل متفقین چه کرد؟، متاسفانه کشور و شهرهای ایران اشغال شد و ناموس ما در پایتخت در دسترس متجاوزان قرار گرفت و او نه تنها فرمان مقاومت نداد بلکه انگلیس‌ها او را نفی‌ بلد کردند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به وضعیت نامساعد کشور در دوران پهلوی، گفت: امروز دولت ایران را نباید با پهلوی مقایسه کرد بلکه باید با کشورهای پیشرفته مقایسه کنیم تا از پیشرفت‌های کشور آگاه شویم و امروز در زمینه‌های سدسازی قبل از انقلاب اسلامی ایران پیشرفت بسیار زیادی کرده‌ایم و در این زمینه دومین کشور در دنیا است.

سردار سلیمانی با بیان اینکه ملت بزرگ ایران در انقلاب اسلامی اقدامات زیادی انجام داده‌ و هندسه و مفهوم قدرت را در دنیا تغییر داده است، اظهار کرد: دیگر نظریه جذابی در غرب وجود ندارد و شاهد پایان لیبرال دموکراسی هستیم اما انقلاب اسلامی گفتمان جدیدی را به دنیا معرفی کرده و خاموش کردن ملت ایران، یعنی خاموش کردن حرکتی که در عصر انقلاب اسلامی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه بی‌سوادی از ۳۸ درصد جمعیت باسواد به بیش از ۹۵ درصد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رسیده و ریشه‌کن شده است، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران در زمینه بهداشت و درمان به خصوص درمان سلول‌های بنیادی، فناوری‌های مخابراتی، انرژی و راه‌های ارتباطی پیشرفت خارق‌العاده‌ای کرده است.

این مسئول با بیان اینکه ۴۴۲  پروژه محرومیت‌زایی، سازندگی و خدمت‌رسانی‌ در استان زنجان بهره‌برداری خواهد شد و مشکلاتی موجود در مقابل ظرفیت‌های موجود بسیار ناچیز است و با بسیج همه ظرفیت‌ها و روحیه جهادی به حل مشکلات سرعت ببخشیم، خاطرنشان کرد: ظرفیت ملت ایران بسیار زیاد و خدادادی است که باید با هوشمندی و تدارک نرم‌افزارهای جهادی و اقدامات عملیاتی انقلابی در مسیر حل مشکلات مردم همت مضاعفی داشته باشیم و دستگاه‌های ملی نیز وظیفه حمایت دارند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar