ایسنا/ معاون پارلمانی رئیس جمهور امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت با بیان اینکه مقدمات اجرای توافق بلندمدت ایران و چین فراهم شده و وزارتخانه‌های مختلف هم توافق‌های لازم را انجام دادند، گفت: در سفر رئیس جمهور به چین این موضوعات جنبه اجرایی می‌یابد.

سید محمد حسینی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره تصویب لایحه پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای، اظهار کرد: این لایحه در دولت مطرح شد و مراحل خود را طی کرد. پس از سفر رئیس‌جمهور به چین توافقات خوبی به دست می‌آید. ایران و چین در حوزه‌های مختلف از جمله صادرات، انرژی و کشاورزی می‌توانند همکاری کنند.
وی اضافه کرد: مقدمات اجرای توافق بلندمدت ایران و چین فراهم شده و وزارتخانه های مختلف هم توافق‌های لازم را انجام دادند و در سفر رئیس جمهور به چین این موضوعات جنبه اجرایی می‌یابد.
وی درباره تشکیل سازمان بازرگانی نیز گفت:‌ طرحی در مجلس برای وزارت بازرگانی وجود داشت، ولی به صحن نرسید، بنابراین اخیرا مقرر شد که سازمان بازرگانی زیر نظر رئیس جمهور تشکیل شود. بخش هایی مانند سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده و بخش هایی از بازرگانی و وزارت جهاد کشاورزی در یک سازمان مستقل بدون گسترش تشکیلات ایجاد می‌شود تا بتواند کنترل بیشتری بر بازار صورت گیرد زیرا این امر مطالبه جدی مردم در سراسر کشور است. دولت دو فوریت تشکیل این سازمان را داده شده و امیدواریم نمایندگان آن را بررسی و تصویب کنند.
حسینی در ادامه بیان کرد:‌بحثی درباره تفکیک راه و شهرسازی در دولت فعلا مطرح نشده است.
وی درباره تعامل دولت و مجلس بیان کرد: دو سوال از سوی نمایندگان مجلس مطرح بود که با سوال کنندگان صحبت شد و آن سوالات دیگر مطرح نشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar