ایسنا/ مشاور عالی وزیر اطلاعات گفت: این قاعده نانوشته ابرقدرت‌هاست که ایران همواره باید زیردست و در اختیار آنان باشد، اما با تمام این دشمنی‌ها امروز به جایی رسیدیم که ۹۰ کشور مشتری و در صف خرید پهپادهای ایران هستند.

مشاور عالی وزیر اطلاعات در مراسم رونمایی از کتاب یاران امام به روایت اسناد ساواک که چهارشنبه ۱۹ بهمن ماه در دانشگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: دهه فجر، دهه حماسه، شجاعت، خون، شهادت و سربلندی است و انقلاب اسلامی انفجار نور بود.

وی در رابطه با شهر قزوین عنوان کرد: قداست شهر قزوین به سبب وجود چهره‌های برجسته سیاسی و انقلابی است که در آن تلاش کرده‌اند و همواره آسمان قزوین از وجود آنان پر ستاره، پر نور و پرفروغ بوده است؛ ستاره‌های بزرگی در علم و فرهنگ و تاریخ و ادب همچون حمدالله مستوفی، شهید ثالث‌، علامه دهخدا، شهید رجایی، شهید بابایی، شهید حسین لشگری و شهید ابوترابی که همگی ستارگان نورانی این استان بودند و امروز هم به یاد یکی از این ستاره‌ها و بزرگداشت مقام آیت‌الله موسوی شالی گرد هم جمع‌ شده‌ایم.

مشاور عالی وزیر اطلاعات گفت: کتاب سازمان بهائیت که توسط انتشارات ما به چاپ رسیده جایزه کتاب برگزیده را هم به خود اختصاص داده است که نقاب از چهره پلید بهائیت برداشته است و کتاب مجاهد پارسا که تاریخ و هویت انقلاب اسلامی است. این کتاب‌ها منبعی غنی برای تاریخ‌نگاران، پژوهشگران و جستجوگران است تا در رابطه با آن بنویسند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است و ریشه در شجره طیبه ائمه معصومین دارد و ما همواره با دشمنی روبه‌رو هستیم که یک لحظه نمی‌توان از اقدامات و مکر و نقشه‌هایش چشم برداشت و در حال حاضر هم تکنولوژی جایگزین نیروی انسانی شده و کار را بسیار دشوار کرده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ما شبانه‌روز در حال فعالیت هستند و تاکنون از ناحیه جنگ مجازی و عرصه‌ تکنولوژی ضربات مهلکی به دشمن وارد کرده‌اند؛ امروز جمهوری اسلامی در جنگ الکترونیک قدرتمند، برازنده و سالار است. امنیت ما حاصل زحمت و تلاش شهدای سال‌های دفاع مقدس، شهدای مدافع امنیت و مدافع حرم است و در کتاب‌ها بخشی از این مجاهدت‌ها عنوان شده است.

وی افزود: مرحوم موسوی شالی برای دفاع از اسلام از نجف به ایران آمد، در برابر ساواک ایستاد و با رفتار خود آنان را سردرگم ساخت و برای یاری دین خدا و جهاد با دشمنان از هیچ کمکی دریغ نکرد و با قاطعیت می‌توان گفت ایشان یکی از سردمداران و پیشکسوتان جهاد تبیین در استان قزوین است.

این مسئول در رابطه با چرایی و چیستی شرایط موجود کشور و علت و شدت دشمنی دشمنان عنوان کرد: در بررسی شرایط کشور نباید از جایگاهی که در آن قرار گرفته‌ایم غافل شویم؛ شرایط جغرافیایی و سیاسی، اقتصاد راهبردی، مقدسات ما، خلیج فارس، تنگه‌هرمز، آب‌های گرم، فلات ایران و منطقه قفقاز و تمدن بشری اسلامی و شیعی سبب شده تا دنیا ایران را قلب کره زمین بداند و این شرایط ایران برای ابر قدرت‌ها قابل تحمل نیست.

وی خاطرنشان کرد: این قاعده نانوشته ابرقدرت‌هاست که ایران همواره باید زیردست و در اختیار آنان باشد، اما با تمام این دشمنی‌ها امروز به جایی رسیدیم که ۹۰ کشور مشتری و در صف خرید پهپادهای ایران هستند.

مشاور عالی وزیر اطلاعات ادامه داد: سلطه‌گران افرادی را در ایران به قدرت رساندند که گوش به فرمان سفارت انگلیس بودند و بعد از کودتای ۲۸ مرداد زیردست آمریکایی‌ها شدند. نسل‌جوان تاریخ ایران را بخوانند و بدانند پول نفت کشور در اختیار بیگانگان بود و پادشاهان ما برای گرفتن حق این مردم باید گدایی بیگانگان را می‌کردند، پادشاهان بی‌عرضه‌ای که اختیار و اراده انجام هیچ کاری را نداشتند.

وی در ادامه عنوان کرد: تا اینکه امام آمد و حکم کرد که دیگر ایران زیر دست نخواهد بود بلکه رو در روی استعمار و مستکبران خواهد ایستاد و همه اقشار پای کار آمدند تا پهلوی را کنار بزنند و حکومت اسلامی در کشور حاکم شود.

مشاور عالی وزیر اطلاعات تصریح کرد: دشمنی آمریکا با ایران به تسخیر لانه جاسوسی برنمی‌گردد بلکه اولین تحریم ایران مربوط به فروردین سال ۱۳۵۸ و سپس اردیبهشت همان سال است و تاکنون آنچه را که در توان داشتند علیه ایران به کار بستند تا ایران دیگر نتواند در مقابل اراده غرب ایستادگی کند. اما امام آمد و نظم مبتنی بر دولت‌پایه را کنار زد و نظم ملت‌پایه را جایگزین آن ساخت.

رئیس موسسه مطالعات و پژوهش کمیته سیاسی وزارت اطلاعات گفت: پس از گذشت سال‌ها دشمنی آنچه که برای دشمنان ایران باقیمانده حضور در فضای مجازی و مدیریت افکار و باورهای نسل جوان ماست، آنها تنها در تخیلات خود و در ذهن برخی جوانان ما می‌توانند جمهوری اسلامی ایران را از بین ببرند و این حکومت را ساقط کنند اما در عرصه عمل جرئت کوچکترین اقدام علیه تمامیت جمهوری اسلامی ایران را هم ندارند و نخواهند داشت.

 
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar