فارس/ فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه سامانه باور 373 طی یک کار علمی و شبانه‌روزی ساخته شد، گفت: ما توانستیم طی یک کار فوق‌العاده در مدت زمان 16 ماه، بُرد 150 کیلومتری سامانه باور 373 را به بیش از 300 کیلومتر ارتقاء دهیم.

امیر علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش درباره سامانه پدافندی باور 373، گفت: این سامانه یک سامانه تولید داخل و کاملاً بومی است که با همکاری وزارت دفاع و نیروی پدافند هوایی ارتش طراحی و ساخته شده است.
وی افزود: سامانه باور 373 طی یک کار علمی و شبانه‌روزی طراحی و ساخته شد و دو سال قبل بود که شلیک‌های تا برد 150 کیلومتر را انجام دادیم.
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با اشاره به ضرورت ارتقای برد سامانه باور 373، تأکید کرد: پس از شلیک‌های موفق تا برد 150 کیلومتر، جلسات متعددی برگزار کردیم و تصمیم گرفته شد که با توجه به گسترش تهدیدات برد این سامانه را به دو برابر افزایش پیداکند. 
وی ادامه داد: ما توانستیم طی یک کار فوق‌العاده در مدت زمان 16 ماه، بُرد 150 کیلومتری سامانه باور 373 را به بیش از 300 کیلومتر ارتقاء دهیم. 

سامانه پدافندی باور ۳۷۳ یک سامانه موشکی پدافندی است که قادر است با موشک‌های صیاد 4B اهداف متخاصم را در فاصله 305 کیلومتری منهدم کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar