تسنیم/ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تبدیل تئوری ایران‌هراسی به تئوری دوستی با ایران با فعالیت‌های رئیس جمهور، گفت: دعوت و حضور ریاست جمهور در مسکو، پکن و اخیرا دعوت‌نامه از ریاض، نشان از دستاورد بزرگ دیپلماسی سیاسی است.

 سید صولت مرتضوی امروز در شورای اداری فارسان، اظهار داشت: سال 1402 از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان مهار تورم و رشد تولید نامگذاری شده و به لطف خدا به سال موفقیت در عرصه‌های مختلف مخصوصا حوزه اقتصادی مبدل خواهد شد.

مرتضوی بیان کرد: دشمن در سال گذشته به صورت کلان، با ترسیم استراتژی عادی‌سازی روابط کشورهای اسلامی با رژیم صهیونیستی و از سوی دیگر فشارهای سنگین در حوزه ایران هراسی و علاوه بر آن، آغاز جنگ ترکیبی، راهبردش را طراحی و اجرا کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  مطرح کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران در سالی که گذشت، مقاومت، استکبارستیزی، تولید دانش‌بنیان، کاهش بیکاری و توسعه دیپلماسی سیاسی بود.

دست دولت از جیب ملت خارج شده است

وی گفت: بیت‌الغزل طرح دشمن در رابطه با عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با کشورهای اسلامی را در جام جهانی قطر دیدیم، علی‌رغم تمهیداتی که به عمل آورده بودند، در پیروزی و شکست کشورهای اسلامی، کنار پرچم آن کشورها، پرچم کشور فلسطین بالا رفت. اینگونه پیامی به استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی مخابره شد که بداند آب در هاون می‌کوبد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: سیاست فشار حداکثری تحریم‌های سازمانی هوشمند هم با شکست مواجه شده و کار به جایی رسید که به فضل الهی تحریم‌های دشمن را در 1401 شکستیم، برخی صاحب نظران سیاسی معتقد بودند ما قادر نخواهیم بود حتی یک بشکه نفت بفروشیم اما میزان صادرات نفتی ما، به یک ملیون و 420 هزار بشکه در سال رسید و برای اولین بار در طول تاریخ، دست دولت از جیب ملت خارج شده و تراز تجاری ما، به نفع جمهوری اسلامی ایران مثبت شد.

مرتضوی با اشاره به تبدیل تئوری ایران‌هراسی به تئوری دوستی با ایران با فعالیت‌های رئیس جمهور، گفت: ارتباطات موثری در اجلاس مقدماتی شانگهای صورت گرفت. عضویت ایران در مجموعه شانگهای، یک دستاورد بسیار بزرگ و طرحی نو در شکست دسیسه دشمن بود.

وی افزود: دعوت رئیس جمهور روسیه از رئیس جمهور ما و حضور ایشان در مسکو و حضور پایان سال ایشان در پکن و استقبال صمیمانه و تشریفات حداکثری از ریاست محترم جمهور، دستاورد بزرگی در دیپلماسی سیاسی بود. ملک سلمان نیز رسماً برای حضور رئیس جمهور در ریاض، دعوت‌نامه ارسال کرد.

مرتضوی بیان کرد: سال 1401، سالی بود که کمر دشمن را در جنگ ترکیبی شکستیم. همه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمن شکست خورد و آن‌ها در لابراتورهای تحلیل محتوای مباحث سیاسی‌شان اذعان کردند که شکست خوردند.این شکست مفتضحانه دشمن، دستاورد جمهوری اسلامی ایران است.

وی عنوان کرد: ایران در سال 1401 در اجتماعات متعدد خوش درخشید، تحلیلگران عالم سیاست بر این باورند که راهپیمایی 22 بهمن 1401، متفاوت از سایر راهپیمایی‌ها و نقطه پایانی بر جنگ ترکیبی دشمن بوده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امیدواریم سال 1402، سال مهار تورم و رشد تولید باشد. هدف‌گذاری دولت نیز در  بودجه 1402 توأم با مهار تورم، رشد اقتصادی، اقتصاد دانش بنیان، توسعه مراودات با همسایگان، توسعه صادرات، رشد 8 درصدی و بهره‌وری مطلوب است.

وی ادامه داد: امیدواریم با دستان پرتوان شما عزیزان در این استان، شاهد رونق باشیم. استعداد استان چهارمحال و بختیاری و اقلیم و جغرافیای آن، بستر توسعه همه‌جانبه‌ای را در همین راستا فراهم کرده است.

مصوبات سفر ریاست جمهوری در حال تحقق است

مرتضوی بیان کرد: در این سفر از رئیس جمهور نیابت داریم سلام صمیمانه ایشان را به مردم چهارمحال و بختیاری ابلاغ کرده و در معیت استاندار محترم، مصوبات سفر را پیگیری کنیم و اگر کم و کاستی هست رفع و رجوع نماییم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: خوشبختانه در حوزه‌های مختلف با دستان پرتوان استاندار معزز و مدیران ارشد اجرایی استان، در حوزه بهداشت و درمان، حوزه آب و منابع طبیعی و کشاورزی و حوزه راه و ترابری و دیگر حوزه‌های مختلف مصوبات محقق شده‌ است.

وی بیان‌ کرد: در سطح استان، کار‌های بزرگی در یک سال و نیمی که از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد انجام شده است. بالغ بر یک‌هزار و 100 میلیارد تومان بصورت اوراق خزانه در منابع نفتی از محل مصوبات سفر ابلاغ شد و از محل ماده 56 هم تقریبا یک‌هزار و 350 میلیارد تومان تفاهم صورت گرفته است.

مرتضوی اظهار کرد:علاوه بر آن، بانک رفاه کارگران وارد کارزار شد و در خصوص ماده 56 هدایت‌گری می‌کند. در پایان عمر ما در حوزه معاونت اجرایی، پیش‌بینی شد نزدیک به یک‌هزار و 100 میلیارد تومان دیگر هم تخصیص یابد که بخشی از آن آماده است و بخش دیگر هم تا پایان سال مالی عمرانی به استان ابلاغ خواهد شد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar