افکار نیوز/ یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر پاسخگویی مسئولان به مردم برای بهبود حکمرانی، ابراز امیدواری کرد دیپلماسی اقتصادی گامی سازنده برای رفع مسائل معیشتی مردم در سال جدید باشد.
 
محسن پیرهادی ، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درباره فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی کشور در سال جدید، گفت: بزرگترین و عیان‌ترین نقطه قوت یا فرصتی که در کشور از آن برخورداریم، انسجام و همبستگی ملی است که در بزنگاه های سیاسی همواره عیان شده و دشمنان را با شکست جدی مواجه کرده است. در ناآرامی‌های سال گذشته، دشمنان کشور و مردم با تمام قوا برای ضربه زدن به ایران با هم متحد شده بودند اما انسجام ملی و هوشیاری و آگاهی مردم توطئه‌های آنها را خنثی کرد.

نماینده تهران در مجلس ادامه داد: از سوی دیگر نیز با توجه به تحرکات سازنده‌ای  که در عرصه سیاست خارجی در روزهای منتهی به سال 1402 شاهد بودیم، تقویت دیپلماسی در منطقه و استفاده از ظرفیت‌های سیاست خارجی با کشورهای همسایه  می‌تواند بهترین فرصت برای بازسازی و رفع موانع در حوزه اقتصادی کشور باشد. وی در همین زمینه تصریح کرد: جبران خسارات زیان باری که تحریم‌های ظالمانه امریکا و برخی کشورهای غربی در سالهای اخیر به کشور و مردم تحمیل کرده با استفاده از دیپلماسی اقتصادی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های منطقه و کشورهای شرقی که اثرگذاری‌های غیر قابل کتمانی در اقتصاد جهانی دارند می‌تواند گامی به پیش و سازنده برای رفع چالش‌ها و مسائل تحمیلی اقتصادی به کشور باشد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در ارزیابی کارنامه مجلس یازدهم نیز گفت: اساس و همت کار نمایندگان در خانه ملت همواره بر رفع مشکلات از مردم، ارتقای سطح زندگی و تحقق حقوق شهروندی موکلان بوده است. اولویت های کاری مجلس در سه سال گذشته از رای به طرح شفافیت آرای نمایندگان، قوای سه گانه و سایر دستگاه های اجرایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار گرفته تا قانون ساماندهی خودرو و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت و...  موید نوع نگاه و دغدغه مجلس یازدهم برای خدمت به مردم  و رفع مسائل مردم برای داشتن زندگی  و معیشت بهتر است. وی در عین حال تاکید کرد: اگرچه در این میان برخی جریان ها در داخل و خارج مجلس با شیطنت سیاسی و رسانه ای قصد تضعیف عملکرد مجلس یازدهم را داشته اند اما عملکرد مجلس نه جنجال های رسانه ای بلکه کارنامه تقنینی ارزنده و عملکرد نظارتی بدون تعارفی است که از خود به جای گذاشته است.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره پیش‌بینی انتخابات مجلس دوازدهم  که پایان امسال برگزار خواهد شد، گفت: طبق تقویم انتخابات، از نیمه دوم سال آینده شاهد تحرکات  جدی احزاب و گروه های سیاسی برای ورود در کارزار انتخابات هستیم، روندی که سبب پویا‌تر شدن سیاست داخلی و انشالله مشارکت پرشور مردم پای صندوق‌های رای خواهد شد.

پیرهادی درباره چشم انداز کشور در سال جدید، گفت: همان طور که اشاره کردم با تقویت دیپلماسی در سطح منطقه و پالس های مثبتی که برای احیای برجام مخابره می‌شود، به نظر می‌رسد چالش‌ها و مسائل تحمیلی به  اقتصاد کشور گام به گام مرتفع شود و با همراهی دولت و مجلس شاهد روبراه شدن  مسائل معیشتی مردم باشیم که در سالهای اخیر نجیبانه دشواری‌های بسیاری را تحمل کرده‌اند.
 
نایب رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی درباره آرزوی خود برای مردم و کشور در سال جدید، بیان کرد: امیدوارم در سال جدید شرایط اوضاع اقتصادی کشور در مسیر بهبود و رشد قرار گیرد و شاهد رفاه اقتصادی مردم و امور معیشتی هموطنانمان باشیم.

پیرهادی توصیه‌ای نیز برای مسئولان داشت و در این باره گفت: امیدوارم در سال جدید مسئولان بیش از پیش خود را موظف و مقید به توضیح و ارایه گزارش به مردم بدانند، اگر مواردی بروز می‌کند که نیازمند توضیح، عذرخواهی و گزارش به مردم است، بی‌درنگ به میدان بیایند و مردم را محرم دانسته و از آنها کمک بگیرند، تقویت اعتماد عمومی و حفظ انسجام ملی جز با محرم دانستن مردم در همه امور میسر نمی‌شود و با رعایت این اصل مهم  زمین از توطئه آفرینی و کارشکنی معاندان و دشمنان داخلی و خارجی کشور گرفته می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar