ایرنا/ معاون امور مجلس رئیس جمهور همکاری و هماهنگی بین قوای مجریه و مقننه را مهمترین اقدام انجام شده برای گره گشایی از مطالبات مردم دانست و گفت: دولت سیزدهم بیشترین تعامل را با مجلس شورای اسلامی در مقایسه با دوره های قبل داشته است.

«سید محمد حسینی» در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا درباره عملکرد معاونت امور مجلس رئیس‌جمهوری که همکاری دولت و مجلس را عامل مهمی در اتخاذ گام‌های اساسی برای رفاه حال بیشتر مردم دانست، گفت که دولت و مجلس بر تداوم نشست‌های مشترک در کمک به باز کردن گره‌های زندگی مردم و بهبودی وضعیت اقتصادی تاکید دارند.

معاون امور مجلس رئیس جمهور ادامه داد: یکی از اولویت های مهم دولت سیزدهم در دوران فعالیت خود، تعامل سازنده و مفید با مجلس شورای اسلامی است که تاکنون این روند ادامه داشته تا اگر ابهامات و سوال‌های در اذهان نمایندگان مجلس وجود دارد به آن پاسخ دهیم و حتی نیازهایی که در زُمره مطالبات مردم قرار داشته برای رفع آن به وزیران مربوطه انتقال دهیم.

حسینی تاکید کرد: سطح تعامل بین دولت و مجلس به حدی است که با دعوت نمایندگان به استان ها، از نزدیک مشکلات را رصد و برای رفع آنها تلاش کردیم؛ البته در این میان گاهی اوقات استیضاح‌هایی نیز مطرح شد که یک مورد طی رای گیری در صحن مجلس منتفی شد و دیگری نیز در کمیسیون خاتمه یافت که این نشان می دهد، وقتی مسائل به خوبی تبیین شود، نمانیدگان هم همراهی خوبی با مجلس خواهند داشت.

معاون پارلمانی رئیس جهمهور بر این نکته تاکید کرد که دولت سیزدهم بیشترین تعامل و همکاری را با مجلس داشته که در مقایسه با سایر دوره ها این سطح همکاری بیشتر بوده است.

حسینی مهمترین اقدام حوزه کاری خود را هماهنگی بین مجلس و دولت عنوان کرد و گفت که رئیس جمهور با تمام نمایندگان مجلس دیدار کرده است و حتی قبل از هر سفری، برنامه ملاقات با نمایندگان مجلس داشته و نظارت های لازم هم اخذ شده است.

وی با تاکید بر اینکه «اصل کار ما تعامل و پرهیز از تنش بین دو قوه است»، این را هم گفت که مطالبات نمایندگان خواسته های مردم است که از حوزه آبی و جاده گرفته تا سایر مسائل که در زمره مطالبات ملت بود و ما نیز پیگیری کردیم نمونه های گره گشایی از کارها زیاد است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar