ایسنا/ یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی رای دیوان بین المللی دادگستری در شکایت ایران از ایالات متحده را از نظر سیاسی برای جمهوری اسلامی بُرد بسیار خوب و اثرگذاری اعلام کرد.

شهریار حیدری در ارزیابی از رای دیوان بین‌المللی دادگستری در پرونده شکایت ایران از ایالات متحده درباره برخی اموال مسدود شده ایران، بیان کرد: سال ها است که جمهوری اسلامی ایران در موضوعات مختلف پیرامون عملکرد آمریکا به دیوان بین المللی دادگستری شکایت ارائه می کند و هر بار هم آمریکا محکوم می شود.
وی با بیان اینکه این محکومیت از نظر سیاسی برای جمهوری اسلامی بُرد بسیار خوب و اثرگذاری محسوب می شود، تصریح کرد: دیوان بین المللی دادگستری با این رای، حقانیت جمهوری اسلامی ایران را به اثبات می رساند، گرچه ممکن است آمریکا به هر شکل و با نفوذی که در نهادهای بین المللی دارد در اجرای این رای امتناع ورزد، اما این بُرد برای ما از نظر سیاسی اهمیت دارد.
حیدری عنوان کرد: رای دیوان بین المللی دادگستری در پرونده شکایت ایران از ایالات متحده درباره برخی اموال مسدود شده به نوعی تقابل قضایی و حقوقی در دیوان به نفع جمهوری اسلامی ایران است که از حقانیت ما و به نوعی محکومیت آمریکا حکایت دارد.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع به مراتب برای آمریکا، با وجود نفوذ بسیاری که در این نهاد و ساختار دیوان دارد خیلی سخت است، اما برای جمهوری اسلامی ایران در  سال جدید بُرد بسیار خوب و مناسبی است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar