ایرنا/ وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی امروز جمعه در دیدار مشترک با وزرای خارجه یونان و قبرس با ادامه سیاست ایران هراسی تلاش کرد که تهران را خطری برای منطقه و جهان معرفی و اتحادیه اروپا را علیه ایران تحریک کند.

به گزارش سایت صهیونیستی «۰۴۰۴»، «الی کوهن» وزیر امور خارجه رژیم اسرائیل امروز (جمعه) در نیکوزیا پایتخت قبرس با «کونستانتینوس کومبوس» وزیر خارجه قبرس و «نیکوس داندیاس» وزیر خارجه یونان دیدار و درباره پرونده‌های متعدد گفت و گو کرد.
به نوشته این سایت صهیونیستی، "ضرورت تقویت روابط بین تل آویو و قبرس و یونان با توجه به تحولات کنونی در زمینه‌های امنیت منطقه‌ای و انرژی به‌ویژه مبارزه با تروریسم و ارتقای امنیت فردی" از جمله پرونده‌های مطرح شده در دیدار بود.
کوهن در این دیدار سه جانبه در ادامه ادعاهای واهی و لفاظی‌های تل آویو علیه جمهوری اسلامی ایران در چارچوب پروژه ایران هراسی این رژیم ادعا کرد که ایران خطری برای جهان است.
او آنچه را به ادعای واهی خود "تروریسم ایرانی" خواند، باعث "آسیب زدن به خاورمیانه، اروپا و سایر نقاط جهان" دانست.
رژیم صهیونیستی که در تحقق توطئه هایش علیه جمهوری اسلامی ایران تاکنون بارها شکست خورده است، این بار از طریق وزیر امور خارجه خود به وزرای خارجه یونان و قبرس متوسل شد تا آنها در اتحادیه اروپا سپاه پاسداران را به عنوان یک سازمان تروریستی اعلام کنند.
وزیر امور خارجه رژیم اسرائیل همچنین گفت که این رژیم در کشف آنچه به ادعای او "یک گروه ایرانی مظنون به برنامه ریزی برای حملات علیه اهداف اسرائیلی و یهودی در یونان" بود، مشارکت داشته است.

رسانه های پاکستانی پیشتر گفتند که ماموران امنیتی یونان ۲ تبعه پاکستانی را به اتهام طراحی حمله به یک رستوران اسرائیلی در آتن بازداشت کردند.
در بیانیه‌ سرویس اطلاعات ملی یونان آمده بود: با هماهنگی پلیس و دستگاه اطلاعاتی، دو تبعه خارجی که بخشی از یک شبکه تروریستی بودند و با هدایت خارجی قصد حمله به تعدادی از اهداف انتخاب شده در خاک یونان را داشتند، دستگیر شدند.
درپی این بیانیه، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که سازمان جاسوسی این رژیم موسوم به "موساد" در خنثی کردن حمله به رستوران اسرائیلی کمک کرد و درپی آن نیز، موساد در راستای ایران هراسی و پرونده سازی ساختگی علیه ایران و سیاست صدور بحران شدید داخلی رژیم صهیونیستی مدعی شد که این حمله بخشی از یک شبکه ایرانی بوده است.
در مقابل، سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن ادعای رژیم صهیونیستی درباره دخالت تهران در طراحی دو پاکستانی برای حملات یهودی ستیزانه در پایتخت یونان را رد و در پیامی توییتری تاکید کرد: "سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن ادعای منتشره از سوی منابع صهیونیستی و طرح اتهامات بی اساس علیه ایران را قویا تکذیب می کند.
سفارت ایران افزود که بدیهی است انتشار گزارش ساختگی در قالب سناریوی ناشیانه طراحی شده از سوی این رژیم برای انحراف افکار عمومی و تلاش برای سرپوش گذاشتن بر تحولات داخلی خود می باشد.

 
 
  
  
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar