ایرنا/ وزیر امور خارجه در پیام‌های جداگانه‌ای، در گذشت سید صادق حکیم فرزند آیت الله العظمی سیدمحمدباقر حکیم و بتول فیروزان، نوه امام موسی صدر را به خاندان حکیم و صدر تسلیت گفت.

«حسین امیرعبداللهیان» با انتشار پیام‌های جداگانه ای، در گذشت مرحوم حجت الاسلام والمسلمین سید صادق حکیم فرزند شهید والا مقام آیت الله العظمی سید محمد باقر حکیم را به حجت الاسلام و المسلمین سید حیدر حکیم برادر آن مرحوم و همچنین حجت الاسلام والمسلمین سید عمار حکیم تسلیت گفت.
در متن پیام‌های وزیر امور خارجه آمده است: رحلت اندوهبار اخوی ارجمندتان، عالم ربانی و فاضل حضرت حجت الاسلام و المسلمین سید صادق حکیم فرزند شهید والامقام آیت الله العظمی سید محمد باقر حکیم که همواره عمر با برکت خویش را در راه اهداف والای ابوی شهیدتان و اعتلای ارزش های بلند و متعالی اسلام به کار گرفت، موجب تأثر و تألم اینجانب گردید.
ایشان شخصیتی مجاهد، مبارز و تاثیرگذار بود و خدمات ماندگار و ارزشمندی را در خدمت به مردم شریف کشور همسایه، برادر و مسلمان عراق از خویش بر جای گذاشت.
این ضایعه تأثر برانگیز را به جنابعالی و حوزه های علمیه و بیت معظم و معزز شهید حکیم، خاندان علم و فداکاری و مجاهدت تسلیت عرض نموده، از درگاه خداوند رحمان و رحیم در ماه رحمت الهی برای آن مرحوم علو درجات و غفران واسعه الهی و همنشینی با رسول الله الاعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیت (علیهم السلام) و صدیقین و شهداء و صالحان و برای جنابعالی و بیت محترم و معزز حکیم، کلیه بازماندگان، دوستداران و علاقمندان ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می نمایم.
امیر عبداللهیان همچنین در پیام دیگری در گذشت مرحومه «بتول فیروزان» نوه امام موسی صدر را به خانواده‌های فیروزان و صدر تسلیت گفت. در متن پیام وزیر امور خارجه آمده است: در آدینه نهمین روز ماه مبارک رمضان، نویسنده و پژوهشگر توانا، سرکار خانم بتول فیروزان، نوه امام موسی صدر، به دیار باقی شتافت. ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم و معزز فیروزان و صدر ، از خداوند منان برای روح آن درگذشته، رحمت و آرامش واسعه مسالت می نمایم.

سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق روز گذشته در این بیانیه‌ ای از درگذشت عموزاده خود علامه سیدصادق الحکیم فرزند شهید محراب عراق آیت الله سید محمد باقر حکیم خبر داد. وی با اشاره به سوابق مرحوم سید صادق حکیم گفت: آن مرحوم، فرزند خاندان علم و فداکاری، عمر شریف خود را در همراهی پدر گرامی‌اش گذراند که از ستم دیکتاتوری، سال‌های سختی را تحمل کرد، زندگی را در غربت تجربه کرد و عمرش را در خدمت به ملت و همه مومنان سپری کرد تا اینکه با رضایت به دعوت حق لبیک گفت. محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق و فالح الفیاض رئیس هیات حشدالشعبی نیز در پیام هایی درگذشت سید صادق الحکیم را تسلیت گفتند.

 
 
  
  

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar