ایسنا/ یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: پیام یوم الله ۱۲ فروردین این است که هر گونه حرکتی که به ساختار اصلی نظام یعنی جمهوریت و اسلامیت آسیبی وارد کند، مردود است. راه مشخص است و مشکلات معلوم. مردم از انقلاب خود نمی گذرند و با هر کسی در هر جایگاهی که بخواهد خللی بر اساس آن وارد کند، مقابله قاطع می کنند.

متن یادداشت حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی نماینده فلاورجان در مجلس به مناسبت فرارسیدن ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
۴۴ سال از رفراندوم بزرگ و تاریخی ۱۲ فرودین؛ یوم الله رسمیت یافتن نظام مقدس جمهوری اسلامی با رای قاطع و قریب به اتفاق ملت انقلابی ایران می گذرد. ۱۲ فروردین روز نصرت الهی و چشمه ای از تحقق وعده پروردگار عالمیان است که در آیه پنجم سوره مبارکه قصص می فرماید: " وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ"
ملت قهرمان و انقلابی ایران اسلامی طی ۴۴ سال گذشته همواره با نثار خون و مال و تقدیم صدها هزار شهید و جانباز، این نهال تازه روییده را آبیاری و اکنون به درختی تناور با ریشه های عمیق تبدیل کردند.
۱۲ فروردین یادآور این اصل مهم است که نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر دو رکن اساسی یعنی جمهوریت و اسلامیت است. 
امام خمینی "ره" فرمودند "جمهوری اسلامی"؛ نه یک حرف زیادتر و نه یک حرف کمتر.
مقام معظم رهبری هم در سخنرانی نوروزی امسال در اولین روز سال نو، در اجتماع عظیم زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی تاکید کردند: نقاط قوت نظام از جمله جمهوریت و اسلامیت، باید تقویت شود.

بیراه نیست اگر بگوییم دشمنان این نظام طی دهه های اخیر همواره تلاش کرده اند هر دو رکن یا یکی از آن را هدف تیرهای زهر آلود خود قرار داده و بدین ترتیب نظام جمهوری اسلامی را از حیز انتفاع ساقط کنند. گاه به مانند فتنه ۸۸ جمهوریت نظام و گاه به مانند اغتشاشات پاییز سال گذشته اسلامیت نظام مورد هدف قرار گرفته و گاه هر دو بال نظام با هم.
در طوفان حوادث و فتنه ها، این رهبری داهیانه امامین انقلاب و همراهی و از خود گذشتگی ملت مبارز ایران بوده که توانسته اند از این طوفان ها گذر کرده و ذیل ندای‌‎ ‌‏آسمانی " ‌‏وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا وَاذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُم " با شکرگزاری به درگاه الهی بابت نعمت نظام جمهوری اسلامی، به ریسمان الهی چنگ زده و با تبعیت از ولایت مطلقه فقیه و ذیل اصل اتحاد، دشمنان را عقب برانند.
جا دارد آحاد ملت و به طریق اولی، مسئولان حاکمیتی با تاسی به بیانات نوروزی مقام معظم رهبری سهم خود را برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت ایفا کنند. کشور این روزها درگیر مشکلات اقتصادی مخصوصا در بعد تورمی و عدم رشد اقتصادی قابل قبول است. مسئولان باید دین خود را به نظام، انقلاب و مردم ادا کنند. از راه مشارکت دادن مردم در اداره امور، تلاش هوشمندانه، صادقانه و مبتنی بر علم و آگاهی برای غلبه بر مشکلات اقتصادی به ویژه مهار تورم و تبدیل آن به نقطه قوتی دیگر در کارنامه نظام جمهوری اسلامی.
نگاهی به کارنامه کشور طی ۴ دهه اخیر مایه مباهات است. کشوری که طی جنگ تحمیلی ۸ ساله حتی نمی توانست سیم خاردار از خارج وارد کند، اکنون در عرصه های مختلف مانند نانو تکنولوژی، زیست فناوری، سلامت، هوافضا، هسته‌ای، دفاعی، زیر ساخت ها، مراکز درمانی و بهداشتی، پالایشگاه، پتروشیمی، پهپاد و تولید علم در دنیا می درخشد. حیف است این پیشرفتهای خیره کننده بخاطر مشکلاتی مانند تورم که به قول مقام معظم رهبری کاملا علاج پذیر است، تحت الشعاع قرار بگیرد و راه برای تبلیغات منفی دشمن باز شود.
پیام یوم الله ۱۲ فروردین این است: هر گونه حرکتی که به ساختار اصلی نظام یعنی جمهوریت و اسلامیت آسیبی وارد کند، مردود است. راه مشخص است و مشکلات معلوم. مردم از انقلاب خود نمی گذرند و با هر کسی در هر جایگاهی که بخواهد خللی بر اساس آن وارد کند، مقابله قاطع می کنند کما اینکه تاکنون نیز چنین کرده اند.
از ابتدای انقلاب تاکنون شاهد اقدامات خصمانه فراوانی بوده ایم.
از راه اندازی کودتا و جنگ تحمیلی، تا فشارهای سیاسی و دیپلماتیک، از تلاش برای اختلاف افکنی بین ملت از طریق تبلیغات وسیع رسانه ای تا تحمیل انواع فشارهای اقتصادی و تحریم های رنگارنگ، همگی این اقدامات در راستای هدفشان برای ناامیدسازی ملت و به زانو درآوردن یا تهی کردن انقلاب اسلامی از محتوای اصلی بوده است که به مدد الهی همگی ناکام مانده و توانسته ایم از این فشارها در اکثر حوزه هایی که تحت فشار بودیم، برای پیشرفت کشور استفاده کنیم.
لذا اگر از حوزه‌های موفقی مانند عرصه دفاعی، هوا فضا و هسته ای برای حوزه هایی مانند اقتصاد و صنایعی چون خودروسازی الگوگیری کنیم، مطمئنا فشارهای اقتصادی معکوس خواهد شد و به نقطه قوت تبدیل می‌شوند.
کارنامه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طی ۴۴ سال گذشته نشان داده که این امر شدنی است. ما می توانیم نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کرده و ان شاءالله چنین خواهد شد.
اینجانب در پایان ضمن تبریک مجدد سال نو که با ماه مبارک رمضان و بهار قرآن عطرآگین است، ۱۲ فروردین را به همگان مخصوصا مردم متدین و شهید پرور استان اصفهان و شهرستان قهرمان فلاورجان تبریک عرض نموده و رجا واثق دارم در سالی که بنام سال مهار تورم و رشد تولید نام گذاری شده، با تبعیت از مقام عظمای ولایت، سالی توام با پیشرفت، موفقیت، سربلندی و پیروزی برای کشور در همه عرصه ها را پیش رو خواهیم داشت.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar