فارس/ مشاور امنیت ملی کاخ سفید در دیدار با وزیر امور راهبردی و مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در واشنگتن، درباره برنامه هسته‌ای ایران و جلوگیری از دستیابی به سلاح هسته‌ای گفتگو کرد.

«جِیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید بامداد جمعه با «تساحی هانقبی» مشاور امنیت داخلی رژیم موقت صهیونیستی و «ران دِرمر» وزیر امور راهبردی این رژیم رایزنی کرد.

به نوشته رسانه‌های آمریکایی، سالیوان در دیدار با هانقبی و درمر در کاخ سفید، بر هدف دولت آمریکا برای بهبود وضعیت امنیتی و کمک به اقتصاد رژیم تروریست صهیونیستی در سراسر منطقه غرب آسیا تاکید کرد.

کاخ سفید طی بیانیه‌ای ضمن اعلام خبر این نشست، گفت: «سالیوان با مشاور امنیت داخلی و وزیر امور راهبردی اسرائیل درباره پرونده هسته‌ای ایران و هماهنگی‌ها برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای گفتگو کرد».

در این بیانیه آمده است: «سالیوان در دیدار با هانقبی و درمر، راه‌های مقابله با ایران، تهدیدات آن و نیروهای نیابتی در خاورمیانه را مورد بحث و بررسی قرار داد. دو طرف درباره نگرانی مشترک از تعمیق روابط نظامی ایران با روسیه گفتگو کردند».

بر این اساس، مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین خواستار برداشته‌شدن گام‌های بیشتر توسط رژیم جعلی صهیونیستی برای بهبود زندگی فلسطینی‌ها شد.

این دیدار در حالی است که روز چهارشنبه رسانه‌های عبری‌زبان مدعی شدند وزیر امور خارجه آمریکا سفر برنامه‌ریزی شده هفته آینده به فلسطین اشغالی را لغو کرده است. 

پیش از این نیز «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم کودک‌کُش صهیونیستی مدعی شده بود که این رژیم هر کاری لازم باشد برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای انجام می‌دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar