آخرین خبر/ رهبر انقلاب در مراسم ارتحال امام خمینی(ره) به تبیین شخصیت و ویژگی‌های امام، موضع ایران در برابر دشمنان، واکاوی اغتشاشات پاییز 1401و نقش امید و ایمان در پیشرفت کشور پرداختند.

مراسم سی و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) امروز صبح با حضور پرشور مردم و مسئولان برگزار شد.

در ادامه خلاصه و مشروح این خبر را می‌خوانید:

دشمنی‌های استکبار با ملت ایران با عقب نشینی‌های موضعی از بین نمی‌رود

*برخی اشتباه می کنند که فکر می کنند در قضیه ای عقب نشینی کنیم دشمنی آن ها با ما کمتر می شود
*در برخی از این دولت های چند دهه بودند افرادی که عقیده داشتند باید به جبهه مقابل امتیاز بدهیم
*در یکی از همین دولت ها رئیس جمهور ما را به دادگاه غیابی کشاندند
*در یکی از دولت‌ها که متاسفانه گویا کمک هم به آمریکایی‌ها شده بود ایران را محور شرارت نامیدند
*آن ها می‌خواهند ایران را به قبل از انقلاب برگردانند

رهبر انقلاب درباره اغتشاشات اخیر: دشمنان احمق ایران، باز هم این ملت را نشناختند و اشتباه کردند

*آخرین تلاش دشمن اغتشاشات پاییز گذشته بود که طراحی این اغتشاشات در اتاق های فکر غربی انجام گرفت
*پشتیبانی مالی و رسانه ای و تسلیحاتی به وسیله دستگاه های غربی انجام شد
*پادویی را بوسیله تعداد عناصر خائنی که به وطن پشت کرده بودند انجام دادند
*کسانی که از کشور خارج شدند و مزدور سیاست های دشمنان ایران شدند
*عده ای هم پیاده نظام آن ها بودند که شامل افراد مغرض و غافل و احساساتی و جمعی هم ارازل و اوباش
*فکر همه جا را کرده بودند تا جایی که بدون ملاحظه ساخت بمب دستی را آموزش می دادند/ حرکت مسلحانه داخل خیابان را ترویج می دادند

دشمن نمی‌خواهد بگذارد که ما پدیده‌های امید آفرین را ببینیم

*پدیده های امید آفرین به مراتب بیشتر از مشکلات است
*پدیده هایی چون پیشرفت های کشور در علم و فناوری، در ایجاد زیر ساخت های صنعتی و کشاورزی و حمل و نقل، در تربیت نیروهای انسانی، در کشاندن فعالیت های عمرانی به نقاط دور دست، در اقتدار نظامی
*وقتی راجب امید صحبت می کنید برخی دوست دارند با ذکر مشکلات در امید شما خدشه کنند
*اگر از امید صحبت کنید می گویند شما از واقعیت خبر ندارید در حالی که همه از مشکلات اقتصادی خبر دارند و رنج میبرند و در این شکی نیست

در این کشور، امید و ایمان باید زنده بماند

*هر که ایران را دوست دارد، هر که منافع ملی و بهبود اوضاع اقتصادی را دوست دارد و از مشکلات معیشتی رنج می برد، هر که به دنبال جایگاه با عزت ایران است باید برای ترویج امید و ایمان در ملت تلاش کند
*توصیه من تقویت ایمان و امید است و آماج دشمن به ما هم همین ایمان و امید است

اعتقاد امام به جمهوریت و مردم سالاری بود/ امام تصریح کردند که به بنی صدر رای نداده است اما وی را بخاطر رای مردم تنفیذ کردند

*مردم سالاری و کلمه جمهوری نشان از همین اعتماد بود
*امید در دل امام یک عنصر دائمی و موتور حرکت امام بود

طلبه بسیجی زیر شکنجه به شهادت می‌رسد ولی حاضر نیست حرفی که دشمن میخواهد بر زبان جاری کند

*جوان ایرانی چه عظمتی از خود نشان می‌دهد. هزاران هسته مقاومت در مساجد داریم
این هسته های مقاوت جوانان بسیجی دانشجو و مدافعان حرم برمی خیزند
*نقطه امیدآفرین این است که در این تلاش همه جانبه دشمن که شمشیر را از رو بسته، جوان انقلابی در دانشگاه فحش ناموسی می شنود ولی از میدان خارج نمی شود

سه عمل تاریخی و بزرگ امام خمینی به روایت رهبر انقلاب

*امام بزرگوار ما سه عمل تاریخی و بزرگ انجام داد
*یکی در سطح کشور ایران و یکی در سطح امت اسلامی و یکی در سطح جهان، این سه تحول هیچ کدام سابقه ندارد و شاید در آینده هم نظیر اینها بوجود نیاید
*تحول در سطح کشور همان انقلاب اسلامی بود که مردم انجام دادند اما امام وجود آورد و یک ساخت سیاسی سلطنت را در هم شکست و مردم سالاری را جایگزین آن کرد
*این انقلاب یک ملت چشم دوخته به دست اجانب را به ما می توانیم مجهز کرد

جبهه دشمن و استکبار امروز هم مثل دیروز در برابر ملت ایران صف کشیده‌اند

*ابزارها بایستی متناسب با زمان انتخاب شود اما آنچه تغییر پیدا نمی کند جبهه بندی هاست که نه تغییر کرده و نه تغییر خواهد کرد
*در دوران هوش مصنوعی و کوانتوم و اینترنت نمی شود با همان شیوه های 40 سال قبل کار کرد
*متجاوزان عالم امروز هم مثل دیروز برابر ملت ایران صف کشیده اند

اسلامی که امام معرفی کرد نه اسلام سرمایه‌داری و نه اسلام متحجرانه بود

*اسلام نه اسلام سرمایه داری است و نه اسلام التقاطی روشن فکر نماهای بی اطلاع و بیخبر است
*امام در تبین اسلام این نظرات سست روشن فکرانه را قبول نمی کند
*نظراتی که تشرع و فقه اسلامی را قبول ندارند و امام قاطعا آن ها را رد می کند
*اسلام افراد متهجر را هم امام رد می کند چون توانایی استنباط نو از متون اسلامی را ندارند

با تحول امام، فلسطین به مساله اول جهان اسلام تبدیل شد

*مسئله فلسطین پس از آنکه به خیال صهیونیست ها و پشتیبان هایشان تمام شده بود، اما با تحول امام در سطح جهان به مسئله اول جهان اسلام تبدیل شد
*طنین صدای رهبران فلسطینی از فراز سفارت رژیم صهیونیستی در تهران در اول انقلاب دنیا را تکان داد
*در کالبد افسرده ملت فلسطین جان دمیده شد

امام از سرآمدان تاریخ ما است

*در میان بزرگان بعضی ها یک سر و گردن از دیگران برتر هستند که مخصوص روزگار خودشان نیستند
*سرآمدان را نمی شود از حافظه تاریخ حذف کرد و شخصیتشان قابل تحریف نیست

امام بزرگ ما ابعاد شخصیتش از ابن سینا و شیخ طوسی وسیع‌تر است

*امام یک سرآمد همه جانبه است
*در فقه و فلسفه و عرفان و ایمان و تقوا امام سرآمد است
*این خصوصیات در هیچکدام از سرآمدان تاریخ ما بجز امام جمع نشده است

ایمان و امید عامل محرک امام در پیروزی انقلاب بود

*عامل اصلی کمک به امام برای پیش رفتن در این میدان بدون خستگی و گذر از این موانع، سخت افزاری نبود
*امام پول و رادیو و خبرگزاری نداشت 
*عامل سخت افزاری امام یک کاغذ و نوار بود
*عامل نرم افزاری امام مهم است که این دو عامل ایمان و امید است

مشروح خبر در ادامه آمده است:

به گزارش فارس، رهبر معظم انقلاب در مراسم ارتحال امام خمینی فرمودند: ممکن است چند صباحی تحریفی درباره امام راحل صورت بگیرد اما این خورشید پشت ابر باقی نمی‌ماند. امام ۳ تحول بزرگ بوجود آورد، یکی در سطح کشور، یکی در سطح امت اسلامی، یکی در سطح جهان، این سه تحول بی سابقه بوده است، شاید در آینده هم نتوان پیشینی کزد که دوباره محقق شود. 
ایشان در ادامه بیان داشتند: امام یک نظام غیر اسلامی را از میدان خارج کرد، استبداد را با آزادی، بی هویتی را به اعتماد به نفس، چشم داشتن به بیگانه را به ما می‌توانیم تبدیل کرد. اینها تحول بزرگی است که انقلاب اسلامی با رهبری انقلاب بوجود آورد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه ما می‌توانیم کلید حل مشکلات است فرمودند: ما مشکلاتی داریم اما با روحیه ما می‌توانیم می‌توانیم از سد مشکلات عبور کنیم.
رهبر معظم انقلاب گفتند: در سطح امت اسلام، امام بیداری اسلامی را در این سطح بوجود آورد، امروز امت اسلامی نسبت به قبل از انقلاب تحرک بیشتری دارد. البته نیاز به تحرک بیشتر هم دارد.
ایشان ادامه دادند: مساله فلسطین قرار بود به فراموشی سپرده شود که با حرکت امام راحل به مساله اول جهان اسلام تبدیل شد و امام در کالبد فلسطین جان تازه‌ای بخشید. امروز روز قدس نه تنها در کشورهای اسلامی که کشورهای غیر اسلامی گرامی است.

حرکت امام معنویت را در دنیا زنده کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: امام در سطح جهان توجه به معنویت را حتی در کشورهای غیر اسلامی زنده کرد، معنویت در دنیا تحت لگدکوبی برخی قدرت‌ها بود، حرکت امام معنویت را در دنیا زنده کرد. این تحول اما با واکنش همان قدرت‌ها مواجه شده است و این قدرت‌ها برای مقابله با احیا معنویت دست به هر کاری می‌زنند.
ایشان فرمودند: امام این کارهای بزرگ را به پشتیبانی کدام عامل سخت افزاری و نرم افزاری انجام داد؟  امام عامل کمک کننده سخت افزاری نداشت، نه پول داشت نه خبرگزاری داشت نه قدرت‌های دنیا حامی او بودند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای  با اشاره به ایمان قوی امام خمینی (ره) گفتند: در دیداری که شهید مطهری که خود مظهر ایمان بود در پاریس با امام داشت ۴ ایمان را در وجود امام خمینی دیده بود، 1. ایمان به هدف، ۲. ایمان به راه، ۳. ایمان به مردم و مؤمنین، ۴. ایمان به خدا.
رهبر معظم انقلاب بیان کردند: وقتی ایمان به‌خدا را در مسائل عینی و مبارزه با استکبار مورد توجه قرار می‌دهیم این ایمان یعنی ایمان به وعده‌های خداوند، اعتماد به وعده الهی است که گام مستحکم امام را در این راه به حرکت در می‌آورد، ایمان امام به اسلام نه ایمان به اسلام سرمایه‌داری است نه ایمان به اسلام روشنفکرانه‌ی از همه جا بی‌خبر،
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه امام ایمان به مردم یعنی اعتماد و اعتقاد به مردم داشتند، گفتند: بعضی‌ها با برداشت غلط خودشون گفتند امام کلمه جمهوری را از روی رودربایسی اضافه کردند؛ امام اصلا اهل رودربایسی نبود.

امید در دل امام

رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه امید در دل امام هیچ گاه کم رنگ نشد، فرمودند: امید در رفتار امام و در گفتار امام به وضوح دیده می شود. امام خود می‌گویند در طول سال‌ها مبارزه تا پس از،پیروزی هرگز دچار یاس نشدم. این امید امام هم ناشی از ایمان او بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: امید یعنی آن حالتی که با حرکت همراه است، با تنبلی و سکون نمی سازد، کسی که امید دارد به سر منزل می رسد راه می رود، اینکه کسی بنشیند و امید داشته باشد به سر منزل می رسد، این نشدنی است.

بزرگترین توصیه امام، ادامه راه اوست

ایشان فرمودند: امروز امام به ما چه توصیه ای می کند، برادران عزیز و جوانان خوش روحیه و پرتلاش سراسر کشور، باید به توصیه امام گوش فرا دهیم، امام بزرگ است، سرآمد است، ما هم کارهای بزرگی در پیش داریم، احتیاج به توصیه امام داریم، بزرگترین توصیه امام ادامه راه اوست و نگه داری از میراث اوست.
رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: ما باید آن سه تحولی که امام ایجاد کرد را حفظ کنیم، البته دنبال کردن هدف امروز اقتضائاتی دارد که با اقتضائات اما فرق دارد. امروز ابزارها باید متناسب با زمان انتخاب شوند، ابزارها تغییر میکند ولی آنچه تغییر پیدا نمی کند جبهه بندی ها است، جبهه بندی ها تغییر نکرده است.
ایشان گفتند: جبهه دشمن جبهه استکبار و زورگویی عالم تغییر پیدا نمی‌کنند، در مقابل ایران صف کشیده‌اند. آنچه که می‌تواند مثل دره خطرناکی در مقابل حرکت ما قرار بگیرد فراموش کردن این جبهه بندی‌هاست.
رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: تحولاتی که ذکر شد امروز دشمنان سرسختی دارد، حرکت در مقابل این حرکت احتیاج دارد به نرم افزاری که امام هم در وجود خود داشت یعنی ایمان و امید، احتیاج دارد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: دشمنی استکبار با ملت ایران با عقب نشینی موضعی از بین نمی‌رود، در موارد متعددی عقب نشینی‌های ما موجب شد آنها جلو آمدند و بیشتر متعرض شدند. دشمنان به عقب‌نشینی ما راضی نمی‌شوند آنها می‌خواهند ایران را به دوران قبل از انقلاب برگردانند.
ایشان با اشاره به اینکه حفط استقلال ملی و عزت و منافع ملی با ایمان و امید است، فرمودند: هر کسی به دنبال حل مشکلات کشور است و به دنبال جایگاه با عزت ایران در نظم نوین پیش روست باید به ترویج ایمان و امید در کشور تلاش کند. توصیه من تقویت ایمان و امید است. و آماج دشمن هم به همین ایمان و امید است. تلاش دشمنان متوجه این است که ایمان را تضعیف و شعله امید را در دل‌ها خاموش کند.

دشمنان در اکثر تلاش‌هایشان شکست خورده‌اند

رهبر معظم انقلاب بیان کردند: دشمنان تا کنون تلاش‌هایی داشته‌اند بعضی‌ جاها جلو هم آمدند اما در اکثر تلاش‌هایشان شکست خوردند، آخرین تلاش دشمن تا امروز اغتشاشات پاییز گذشته بود، طراحی اغتشاشات پاییز گذشته در اتاق های فکر کشورهای غربی انجام شد. پشتیبانی مالی و رسانه‌ای و تسهیلاتی به وسیله دستگاه های امنیتی غربی، پادویی این حرکت را عناصری که پشت به وطن کرده بودند انجام دادند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: عده‌ای هم پیاده نظام بودند، تعداد معدودی آدم‌های مغرض، تعداد زیادی غافل و سطحی، جمعی هم ارازل و اوباش، فکر همه چیز را کرده بودند و رسانه‌های غربی ساخت بمب دستی را یاد می‌دادند. تجزیه ایران را فریاد می‌زدند. حرکت مسلحانه را ترویج می‌کردند.
ایشان در ادامه گفتند: طراحی آنها جوری بود که فکر می‌کردند کار جمهوری اسلامی تمام شده است. احمق‌ها باز هم اشتباه کردند باز هم مردم ایران را نشناختند. ملت ایران به فراخوان آنها بی اعتنایی کرد، جوانان معتقد، بسیج دانشجویی و بسیج اقشار و مردم نقشه دشمن را باطل کردند.

دشمن در تلاش است جوانان را نا امید کند

رهبر معظم انقلاب بیان کردند: دشمن سعی دارد جوان ایرانی را نا امید کند. مشکلاتی در کشور وجور دارد، کار دشمن این است که مشکلات را مرتب به رخ جوان ایرانی بکشد. این مشکلات وجود دارد. حل خواهد شد به امید خدا، دشمن سعی دارد با این مشکلات مردم را نا امید کند. ما در مواجهه با مشکلات باید تلاش‌مان را بیشتر کنیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: دشمن نمی‌خواهد بگذارد پدیده‌های امید آفرین که به مراتب بیشتر از مشکلات است دیده شود.
ایشان با اشاره به پیشرفت‌های حوزه فناوری و دیگر حوزه‌ها گفتند: پیشرفت های مختلف و امیدزا در کشور وجود دارد که از آینده روشن خبر می‌دهد. وقتی از امید صحبت می‌کنید برخی تلاش می‌کنند تا در این موارد خدشه وارد کنند.
رهبر معظم انقلاب بیان کردند: ما امروز در سرتاسر کشور هزارن هسته مقاومت در مساجد و هیات‌ها داریم از این هسته‌ها جوانانی برمی‌خیزند به عنوان مدافع حرم، جوانانی برمی‌خیزند به عنوان مدافع امنیت، جوانانی برمی‌خیزند به عنوان بسیجی دانشجو.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ادامه دادند: نقطه امید آفرین آین است که دراین تلاش همه جانبه دشمن، دانشجوی انقلابی فحش ناموسی می‌شنود نا امید نمی‌شود و از میدان خارج نمی‌شود. طلبه بسیجی زیر شکنجه شهید می‌شود اما حاضر نیست آنچه دشمن می‌خواهد بر زبان جاری کند.
ایشان با اشاره به اینکه در سرتاسر کشور همچین جوان‌هایی وجود دارد، گفتند: گاهی می‌بینیم از یک روستا جوانی مثل مصطفی صفرزاده برمی‌خیزد. سراسر کشور ما از این مصطفی‌ها زیاد دارد.
رهبر معظم انقلاب بیان کردند: مسؤلان و نهادها وظیفه دارند. ایمان و امیدها را تقویت کنند. شبهه‌ها را برطرف کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به انتخابات پیش رو فرمودند: این انتخابات انتخابات بسیار مهمی است و دشمن از همین حالا توپخانه های خود را به طرف این انتخابات روشن کرده است، مشغول بمب باران انتخاباتی است که هنوز 9حداقل ماه فاصله داریم تا آن انتخابات، باید ان شاءالله ملت ایران این بیداری را، این هوشیاری را، این انگیزه را، این ایمان و امید را روز به روز افزایش بدند و دشمن را ناکام کنند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar