رویداد 24/ نماینده همدان می‌گوید: لایحه عفاف و حجاب، به نظر می‌رسد خیلی سطحی نوشته شده و نگاه کارشناسی دقیق روی آن نشده است و ترکیبی از کار‌های تقنینی، قاعده‌ای، جرم‌انگاری و فرهنگی در آن کامل دیده نمی‌شود؛ بنابراین نیاز به یک بازنگری جدی دارد.

احمدحسین فلاحی نماینده همدان در خصوص لایحه عفاف و حجاب که توسط قوه قضاییه آماده و سپس دولت آن را تکمیل و به مجلس فرستاد، به رویداد۲۴ می‌گوید: درباره این لایحه، حرف و حدیث زیادی وجود دارد و فعلاً از طرف مجلس، اعلام وصول نشده است. در صورتی بررسی نمایندگان روی لایحه در کمیسیون تخصصی و سپس صحن صورت می‌گیرد که اعلام وصول شود و اکنون می‌توانم بگویم خیلی از بند‌هایی که این لایحه دارد را قبول نداریم و اساساً برای رفع چالش بی‌حجابی، بازدارندگی ندارد. 
عضو کمیسیون آموزش مجلس می‌گوید: تخلف از حجاب، تخلف از قانون است و حجاب جزو قوانین جمهوری اسلامی است و طبیعتاً برای کسی که از قانون تخطی و تخلف کند باید مجازات‌هایی در نظر گرفته شود. لایحه عفاف و حجاب، به نظر می‌رسد خیلی سطحی نوشته شده و نگاه کارشناسی دقیق روی آن نشده است و ترکیبی از کار‌های تقنینی، قاعده‌ای، جرم‌انگاری و فرهنگی در آن کامل دیده نمی‌شود؛ بنابراین نیاز به یک بازنگری جدی دارد.
وی می‌گوید: همان‌طور که رهبر انقلاب بار‌ها تاکید کرده‌اند، لازمه قانون‌گذاری، لایحه‌محور بودن مجلس باید باشد. پس به طور کلی بهتر است در ابتدا، دولت لوایح را تکمیل و وقتی ایراداتش برطرف شد، ما در مجلس لایحه را چکش‌کاری کنیم، از این‌رو از ارائه لایحه در خصوص عفاف و حجاب حمایت می‌کنیم.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس می‌گوید: الان قانون حجاب در کشور توسط عده‌ای خاص در حال نقض‌شدن است. اکثریت قاطع جامعه به قانون احترام می‌گذارند و می‌خواهند که حجاب وجود داشته باشد و عده قلیلی در حال تخطی از این اصل هستند و با برنامه‌ریزی روی آن تبلیغ می‌کنند. همان‌طور که در قوانین راهنمایی و رانندگی و کسب و کار اگر تخلفی بشود حاکمیت واکنش نشان می‌دهد، در موضوع عفاف و حجاب هم باید به همین صورت باشد و اصلاً نمی‌توانیم نسبت به تخلفات صورت گرفته در این رابطه بی‌تفاوت باشیم.
نماینده همدان می‌گوید: در ماه‌های اخیر، در موضوع عفاف و حجاب، شاهد عدم‌رعایت قانون توسط عده‌ای بودیم. از طرفی عده قلیلی که نقض قانون کردند، اصرار دارند بر این عدم‌تمکین به قانون ادامه دهند و حتی برای این کارشان، برنامه‌ریزی و تبلیغ هم می‌کنند. کاملاً واضح است که قانون‌گذار و مجری قانون باید جدی وارد عمل و برخورد شوند و اگر خلاء قانونی داریم، هرچه سریع‌تر آن را برطرف کنیم تا مثل خیلی از بخش‌های دیگر، جلوی تکرار بی‌قانونی گرفته شود.
این چهره اصولگرای مجلس می‌گوید: عدم برخورد جدی با موضوع کشف حجاب، چهره جمهوری اسلامی را خدشه‌دار می‌کند. بی‌حجابی در مملکت یعنی فاصله گرفتن از آرمان‌ها و ارزش‌های جامعه. هر کشوری، ارزش‌های جامعه‌اش، برای مردم و نظامش محترم است. در ایران هم، حجاب یکی از نماد‌های نظام اسلامی است که باید روی آن پافشاری کنیم و مسامحه و بی‌تفاوتی از سوی قانون‌گذار و مجری قانون، به هیچ عنوان پذیرفته نیست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar