تسنیم/رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در تماس تلفنی با ارتشبد یاشار گولر انتصاب وی را به عنوان وزیر دفاع ملی ترکیه تبریک گفت و بر ضرورت استمرار همکاری های مشترک بین نیروهای مسلّح دو کشور تأکید کرد.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در تماس تلفنی ضمن تبریک به ارتشبد یاشار گولر به عنوان وزیر دفاع ملی ترکیه بر ضرورت استمرار همکاری های مشترک نیروهای مسلّح دو کشور تاکید کرد.

 سرلشکر باقری با تاکید بر اینکه ایران و ترکیه به عنوان دو همسایه خوب و راهبردی دارای مرزهای مشترک صلح و دوستی هستند، افزود: وجود مرزهای مشترک بین دو کشور استمرار همکاری های مشترک را بیش از پیش ضرورت می‌بخشد.

 تاکید بر انجام دیدارهای دوجانبه در سطوح مختلف و همچنین انتقال تجارب و دانش در مراکز آموزشی و اجرای رزمایش های متقابل از دیگر محورهای رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران در این تماس تلفنی بود.

 ارتشبد یاشار گولر نیز در این تماس تلفنی ضمن تاکید بر افزایش و توسعه سطح روابط نظامی بین دو کشور، گفت: کشور ترکیه شاهد کمک های برادرانه و دوستانه ایران در حادثه تلخ زلزله اخیر کشورش بود که همواره مردم ترکیه این کمک و همیاری را مورد ستایش قرار
 می دهند.

بر اساس این گزارش رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در پایان از ارتشبد یاشار گولر وزیر دفاع جدید ترکیه برای سفر به تهران دعوت کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar