ایسنا/ مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیون رویش‌های انقلاب هیچگاه متوقف نشده و امثال شهید حاج قاسم سلیمانی از همین رویش‌هاست که جبهه مقاومت را در کشورهای مختلف منطقه ایجاد کرد و امروز محور مقاومت یک قدرت عظیم در منطقه بوده که کمر اشرار دنیا یعنی داعش را در هم شکسته است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه زحمات بسیاری در این انقلاب کشیده شده است، گفت: از ائمه جماعات و مبلغان این درخواست را دارم که این خدمات را برای مردم تبیین کنند؛ نظام جمهوری اسلامی یکی از مظلومان است که باوجود کمبودها اما حجم بالای خدمات، گاه مورد هجمه قرار می‌گیرد زیرا امثال ما در تبلیغات وعده‌هایی به مردم داده‌ایم که می‌دانیم با توجه به بضاعت موجود، تحقق آن امکان‌پذیر نیست. 

تقوی تصریح کرد: انقلابیون ما گاه حتی نمی‌توانند از انقلاب دفاع کنند زیرا غلط تبلیغ کردیم و انتظارات را بالا بردیم، امروز ایران قطب علمی و پزشکی منطقه است و فعالیت دانشگاه‌ها و دانشکده‌های بزرگ پزشکی و دیگر رشته‌ها از رویش‌های انقلاب است و این در حالیست که در دوران قبل از انقلاب پزشکان را از کشورهای خارجی وارد می‌کردیم.

مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیون با اشاره به اینکه خدمات نظام را به مردم نگفته‌ایم، بیان کرد: در این دولت، مشکل آب خوزستان و همدان یا چهارمحال‌وبختیاری رفع شد اما مردم نمی‌دانند، امروز قدرت نظامی ما به حدی است که اسرائیل و آمریکا می‌دانند اگر به ما حمله کنند، سیلی می‌خورند. 

تقوی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم مشکلات را به گونه‌ای بیان نکنیم که زیبایی‌ها و بزرگی‌های نظام اسلامی تحت‌الشعاع قرار گیرد، مرور بیانات مقام معظم رهبری این مهم را اثبات می‌کند که هیچ اثری از یأس و ناامیدی در صحبت‌های ایشان وجود ندارد و این حکیم فرزانه ظرافت و زیبایی در کلام دارند.

وی با تأکید بر اینکه اگر این توجه صورت نگیرد بستر برای ضد انقلاب فراهم می‌شود، بیان کرد: در اغتشاشات پاییز سال گذشته رضایت و افکار عمومی آلوده و بستر برای آشوب و اغتشاش فراهم شد لذا باید مراقب باشیم. دشمن امروز از مسیر بی‌حجابی و برهنگی وارد کار شده و مسئله حجاب و عفاف به ابزار دشمن برای مبارزه با اصل نظام تبدیل شده است.

تقوی با تصریح بر اینکه روحانیت از دیرباز فرهنگ‌ساز بوده است، گفت: امروز دشمن برای شکستن هیبت و هیمنه روحانیت و سرمایه اجتماعی عظیم و ریشه قوی تاریخی آن کوشش می‌کند و هنوز هیچ نهادی به اندازه حوزه به این هیبت نرسیده است. روحانیت با عمامه‌پرانی از میدان به‌در نمی‌رود زیرا ما پیرو پیشوایی هستیم که ۱۳ سال در مکه بر سرش خار و خاشاک ریختند و اهانت کردند اما به تبعیت از امر خداوند در آیه شریفه «فَاسْتَقِمْ کَمَا أُمِرْتَ وَمَنْ تَابَ مَعَکَ» (هود/۱۱)، استقامت کردند.

وی بیان کرد: روحانیت آزمون خود را پس داده و ما از تبار میرزای شیرازی‌ها، قهرمان میدان مبارزه با انگلیس و از نسل شیخ فضل‌الله نوری‌ها هستیم که پیکرش هنوز بر سر دار فریاد الله اکبر سر می‌دهد، ما از تبار امام راحل(ره) هستیم که هیچگاه ترسی به دل راه نداد زیرا خدا را با خود داشت. ما پیرو رهبری هستیم که شجاعانه در منطقه و دنیا ایستاده است و ایران را به یک ابرقدرت بین‌المللی تبدیل کرده است، امروز حزب‌الله لبنان در مکتب امامین انقلاب تربیت یافته و با فریاد هیهات من الذله، تانک‌های مجهز ارتش متجاوز صهیونیستی را در گل فرو برده است.

مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیون تأکید کرد: رویش‌های انقلاب هیچگاه متوقف نشده و امثال شهید حاج قاسم سلیمانی از همین رویش‌هاست که جبهه مقاومت را در کشورهای مختلف منطقه ایجاد کرد و امروز محور مقاومت یک قدرت عظیم در منطقه بوده که کمر اشرار دنیا یعنی داعش را در هم شکسته است. 

تقوی با تأکید بر اینکه روحانیت با مردم زنده است و انبیا هم برای خدمت به مردم آمدند، گفت: امام راحل(ره) نیز خود را خدمتگزار مردم و نه رهبر آنان می‌دانست و شهید بهشتی هم قائل بود که ما خدمتگزار مردم هستیم، نگاه ما باید این باشد و هر قدمی که روحانیت را از مردم دور کند، خیانت به روحانیت کرده است. اگر روحانیت خود را از مردم دور کند، درواقع روحانیت را ذبح کرده است. قرآن کتاب مردم، حضرت رسول(ص ) پیامبر مردم و خدا نیز خدای مردم است و همه ما نیز باید برای مردم باشیم. 

وی با انتقاد از تفکر روحانی دولتی و وابسته، تأکید کرد: سیاست امام خمینی(ره) مبتنی بر مخالفت با اعطای شهریه به روحانیون بود و قائل بودند که وابسته بار آوردن روحانیت منجر به جدایی مردم از آنان می‌شود. البته دولت هم وظایفی دارد و در حیطه این وظایف باید عمل کند، دولت با شورای عالی مدیریت حوزه‌های علمیه در قم در ارتباط است و لذا مطالبات حوزویان به این نهاد باید ارجاع داده شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar