ایرنا/ آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا برغم تکرار ادعاها و هراس واشنگتن از نفوذ منطقه ای ایران، بر راه حل دیپلماتیک در قبال تهران تاکید کرد.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فیصل بن فرحان آل سعود وزیر امور خارجه عربستان با تکرار ادعای ضد ایرانی خود گفت که آمریکا راه حل دیپلماتیک را مطمئن ترین راه برای مقابله با "نفوذ بی ثبات کننده ایران" می داند.

بلینکن تصریح کرد: "آمریکا همچنان بر این باور است که دیپلماسی، به همراه فشار اقتصادی، بازدارندگی و همکاری قوی دفاعی، بهترین راه برای مهار این اقدامات خطرناک (ایران)است. "

وزیر خارجه آمریکا گفت: "ما از تلاش های عربستان سعودی برای تنش زدایی و ثبات در روابط (با ایران) حمایت می کنیم."

به گزارش ایرنا، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی نیز در لابی صهیونیستی آیپک گفت: نمی توانیم به ایران اجازه دهیم به سلاح هسته ای دست یابد. جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اجازه این کار را نخواهد داد.

بلینکن در در نشست کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل تصریح کرد: ما همچنان معتقدیم دیپلماسی بهترین راه جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای به صورت قابل تایید موثر و بادوام است اما به موازات آن، فشار اقتصادی و بازدارندگی، دیپلماسی ما را تقویت می کند.

وزیر امور خارجه آمریکا در تداوم سیاست های شکست خورده فشار حداکثری واشنگتن مدعی شد:  اگر ایران مسیر دیپلماسی را رد کند، همانطور که رئیس جمهور تصریح کرده است، همه گزینه ها روی میز خواهند بود تا اطمینان حاصل شود که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نمی کند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar