تسنیم/ فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: دشمن تلاش زیادی داشت تا ناوگروه ۸۶ را از مسیر منحرف کند اما وقتی درخواست خود برای اجرای رزمایش مرکب را با کشورهای مدعی مطرح کردیم گفتند در اینجا آمادگی نداریم.

امیر دریادار شهرام ایرانی  امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر رضوی اظهارداشت: حرکت ناوشکن ایرانی دنا در مهر ماه 1400 آغاز و پس از حدود هشت ماه به رغم مسیر سخت در اقیانوس‌های آرام و اطلس و توطئه دشمنان با برنامه ریزی دقیق این ماموریت، نهایی شد و با افتخار به کشور بازگشتیم.
وی افزود: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار با بهره گیری از توان داخلی و با اذن مقام معظم رهبری این ماموریت پیچیده را در دل اقیانوس ها به سرانجام رساند و دشمنان را با ابهامات بسیاری مواجه کرد.برای اجرای ماموریت بزرگ ناوشکن دنا از همه ظرفیت‌های داخلی استفاده شد و پرچم اقتدار نظام، انقلاب و جمهوری اسلامی در عرصه جهانی به اهتزاز درآمد.
امیر دریادار ایرانی تصریح کرد: ماموریت موفقیت‌آمیز ناوشکن دنا در اقیانوس‌ها، هدیه جوانان ایرانی به مردم منطقه بود و افتخار جمهوری اسلامی است که امنیت و ایمنی دریانوردی در عمق آب‌های بین‌المللی و عمق ژئوپلتیکی و راهبردی نظام در مرزهای دریایی هزاران کیلومتر جا به جا شد.
فرمانده نداجا گفت: در این ماموریت نمایش اقتدار نظام با فرهنگ جهاد و هجرت در دستور کار بود و این ماموریت در طول تاریخ کشور در عرصه اقیانوس تجربه نشده بود اما با استفاده از توان داخلی و ظرفیت دانش بنیان ها نشان دادیم برای ایرانیان کاری نشد ندارد.جوانان ایرانی با انجام موفق این مأموریت پیام ایرانیان را به دنیا ابلاغ کردند که تحریم، تهدید و توطئه هیچ گاه ما را از حرکت باز نمی دارد و تاثیری ندارد.
وی خاطرنشان کرد: جوانان امروز معبرها را در مسیر این ماموریت باز کردند و ناوشکن جمهوری اسلامی ایران توفان‌هایی را پشت سرگذاشته که ناوهای کشورهای مدعی در آن غرق شدند. این افتخارآفرینی در سایه فرامین رهبری و با جهاد جوانان ایرانی کسب شد، میانگین سنی سربازان این ناوشکن زیر 30 سال بود و جوانان از 29 استان در این ماموریت حضور داشتند.
امیر دریادار ایرانی افزود: تمام قوانین و مقررات بین‌المللی در مسیر این ماموریت رعایت شد تا دشمن نتواند ما را زیر سوال ببرد و نشان دادیم ایرانیان پاسخ احترام را با احترام و پاسخ بی‌احترامی را نیز با سیلی می‌دهند. دشمن تلاش زیادی داشت ما را از مسیر منحرف کند اما وقتی درخواست خود برای اجرای رزمایش مرکب را با کشورهای مدعی مطرح کردیم گفتند در اینجا آمادگی نداریم.

وی  تاکید کرد: به دنیا ثابت کردیم ناوشکن ایرانی دنا شعار نیست و در حوزه‌های دینی، سیاسی، بین‌المللی، نظامی و صنعتی پرچم نظام جمهوری اسلامی ایران را با فرهنگ ایرانی بالاتر نگاه داشتیم.
فرمانده نداجا گفت: به دشمن نشان دادیم ایرانیان انزوا را نمی‌پذیرند، دشمن در مسیر انجام این مأموریت ابهاماتی زیادی نظیر چگونگی تأمین سوخت ناوشکن و یا تامین غذا و نوع تجهیزات زیرسطحی داشته و دارد و این درحالی است که تمام این موارد با تکیه بر توان داخلی، ظرفیت دانشمندان ایرانی و به پشتوانه ولایت رفع و محقق شد و دشمنان باید در برابر اقتدار ولایت سر تعظیم فرود آورند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar