فردا/ نماینده مردم تهران در مجلس گفت: اگر آمریکایی ها می خواستند پیام ما را بگیرند که باید بعد از 8 سال دفاع مقدس این پیام را می گرفتند.

سه منبع آگاه به آکسیوس گفتند که مقامات آمریکایی و ایرانی ماه گذشته در عمان گفتگوهایی غیرمستقیم داشتند؛ مقامات عمانی بین اتاق‌های جداگانه‌ ایران و آمریکا رفت و آمد می‌کردند تا پیام‌ها را تحویل دهند. با توجه به آنکه مذاکرات ایران و آژانس نیز رو به پیش رفت است، حال این سئوال پیش می آید که آیا فضای این دور از مذاکرات مثبت است.

محمداسماعیل کوثری در گفتگو با فردا درباره مذاکرات ایران و آمریکا در عمان گفت: مذاکرات زمانی پیشرفت واقعی پیدا می کند که آمریکا تحریم ها علیه ایران را بردارد اما اگر واشنگتن خیال کند هر چه بخواهد می تواند به ما تحمیل کند و ما نیز می پذیریم، باید بداند که آن دوران گذشت.

وی با بیان اینکه ما حق مان را می خواهیم و تا زمانی که حق مان را ندهند مذاکرات نتیجه نخواهد داشت، افزود: اگر آمریکا سر عقل بیاید و {دادن حق ما را} قبول کند، آن وقت نتیجه بخشی مذاکرات شدنی است.

این نماینده مجلس درباره میزان متفاوت بودن فضای دور جدید مذاکرات با آمریکا نسبت به شهریور سال گذشته، اظهار کرد: تفاوتی ندارد و فرقی نمی کند. آن زمان هم همین طور بود و چیزی تغییر نکرده است. مگر آنها با ما صادق و رو راست بودند؟ آمریکایی ها هیچ گاه با ما صادق و رو راست نبودند و 45 سال است که خباثت شان را به مان نشان می دهند. آمریکایی ها می گویند «مثل قبل انقلاب ما باید ایران را چپاول کنیم» اما ما می گوییم «دیگر آن دوران تمام شده است».

وی درباره این سوال که آیا آمریکایی ها پیام مقاومت و ایستادگی ایران بر حقوق حقه خودش را گرفته است؟ گفت: اگر آمریکایی ها می خواستند پیام ما را بگیرند که باید بعد از 8 سال دفاع مقدس این پیام را می گرفتند. خیر آمریکایی ها همچنان فکر می کنند قلدر دهه 1960 هستند و هنوز می توانند سرمایه های ملت ها را چپاول کنند.

کوثری تأکید کرد: ما می گوییم تعهدات مان را کامل عمل کردیم و هیچ مشکلی نداریم اما شما مشکل دارید و مشکل هم خودتان هستید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar