ایسنا/ جبهه پایداری در بیانیه‌ای نوشت: بزرگداشت هفته دفاع مقدس بدین معنی است که هیچ ملتی بدون مقاومت و پایداری قادر نخواهد بود از هویت، عزت و ناموس ملی خود و از ارزش‌ها و باورها و حقوق خود دفاع کند.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای به مناسبت هفته دفاع مقدس نوشت: «بسم الله الرحمن الرحیم. سلام و رحمت خدا بر ارواح طیبه‌ی شهدا، خصوصاً شهیدان دفاع مقدس که با نثار خون خود، عزت را برای ایران اسلامی به ارمغان آوردند و خواری و ذلت را نصیب دشمنان این مرز و بوم کردند. صلوات و سلام خدا بر شاهد شهیدان و امام مجاهدان و اسوه و مقتدای صالحان و رفعت‌بخش کلمه پیامبران، حضرت امام خمینی(قدّس الله‌ سرّه و اعلی الله‌ کلمته) که آتش خشم مستضعفان را بر خیمه کفر، الحاد، ظلم و استکبار جهانی افکند و ارکان سلطه مستکبران را متزلزل ساخت.

با گذشت بیش از چهل سال از آغاز جنگ تحمیلی به جرأت می‌توان گفت که از وحشیانه‌ترین حلقه‌های توطئه‌ دشمنان که بر اساس نقشه‌های شیطانی و شوم، برای نابودی اساس اسلام طراحی شده بود، هجوم وسیع نظامی و شروع جنگی بود که دشمن با استفاده از جاه‌طلبی و غرور حکام بعثی عراق طراحی کرد و به راه انداخت. جنگی که با شعارهای قومی و با هدف تجزیه ایران و به امید فتح سه روزه‌ی تهران و سقوط نظام اسلامی آغاز شد، خرابی‌هایی در دو کشور و در منطقه به بار آورد که کم‌نظیر بود و جنایت‌هایی در دفتر تاریخ به ثبت رساند که تاکنون نظیر آن در کمتر جنگی مشاهده شده است. ملت رشید ایران نیز به دفع تجاوز برخاست و با دفاع مقدس از کیان اسلام و میهن اسلامی، سیلی محکمی بر دشمن نواخت و با سلاح و صلاح و در سایه رهبری ولی خدا، آنچنان حماسه استقامت و رشادت مظلومانه و سرسختانه‌ای سرود که در تاریخ به‌مثابه‌ی درس بزرگی باقی مانده و صراط مستقیم مبارزان و آزادی‌خواهان را ترسیم کرد. عنایت خدا نیز در نصرت مظلومان و غلبه لشکریانش، بر همه ظاهر شد و این مرحله از توطئه دشمن در تاریخ انقلاب اسلامی ناکام ماند.

دفاع هشت ساله ملت مجاهد و مقاوم ایران مجموعه در هم تنیده‌ای از عظمت‌ها و جلوه‌های جلال و جمالی است که یک ملت می‌تواند در نمایشگاه زندگی تاریخی خود به نمایش بگذارد. و گذشت زمان نتوانسته و نخواهد توانست جلوه نام و یاد مجاهدت این ملت خصوصاً شهیدان عزیز را کم‌فروغ سازد.

جبهه پایداری انقلاب اسلامی معتقد است بزرگداشت هفته دفاع مقدس بدین معنی است که هیچ ملتی بدون مقاومت و پایداری قادر نخواهد بود از هویت، عزت و ناموس ملی خود و از ارزش‌ها و باورها و حقوق خود دفاع کند. و گریز از عرصه‌هایی که زورگویان و مستکبران جهان بر ملت‌های آزاده تحمیل می‌کنند، سرانجامی جز تحقیر شدن و آنگاه گرفتار شدن در چنبره ستم و تجاوز انسان نخواهد داشت. این درس پایداری را ملت رشید و بیدار ما به همه آموخت و در تاریخ ماندگار ساخت. امروز نیز جهاد و مقاومت پرشکوهی که همه ملت‌های مظلوم در اقصی نقاط جهان با دستان خالی، زورگویان مستکبر و تا دندان مسلح را عاجز و بیمناک کرده‌اند، ادامه همان درس جاودانه است و پا در گل ماندن نیروهای اشغالگر در طی سال‌های گذشته در کشورهای منطقه غرب آسیا، حاصل این سرمشق کارآموز ملت مقاوم ایران است.

در پایان بار دیگر خداوند را سپاس می‌گوییم که این ملت بزرگ را با درسی که از دفاع مقدس گرفت، از همه آزمون‌های گذشته سربلند و موفق خارج ساخت تا در فتنه‌ها نلغزیدند و از توطئه‌ها بر خود نلرزیدند. باید به احترام ملتی که صبر و مقاومت در بلا و حق‌طلبی و اطاعت از امر خدا را در هر حال از خود نشان دادند ایستاد و سر تعظیم فرود آورد. و امید است که خدای متعال نیز به فضل و عنایت خود، این ملت را تا رسیدن به قلل مرتفع اهداف خود یاری کند؛ انّه ولیّ النّعم. فَلَهُ الحَمدُ مِن مُقتَدِرٍ لایُغلَبُ وَ ذی اَناةٍ لایَعجَل.»

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar