ایرنا/ سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره افغانستان با اشاره به افزایش چشمگیر تعداد افرادی که به کمک های فوری نیاز دارند، بر تشدید بحران انسانی در افغانستان تاکید کرد.

امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل روز سه شنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت درباره افغانستان بر کمبود اساسی برنامه واکنش بشردوستانه تاکید کرد و خواستار کمک های بشردوستانه بی طرفانه و حذف تحریم های یکجانبه برای کمک به بهبود اقتصادی افغانستان شد.
وی افزود: ایران بر تعهد اخلاقی جامعه جهانی برای حمایت از افغانستان تاکید می‌کند و خواستار تلاش های جمعی برای بازسازی اقتصاد افغانستان، تسهیل بازگشت امن پناهجویان و تضمین امنیت منطقه است.
ایروانی نگرانی های خود را در مورد حملات تروریستی، قاچاق مواد مخدر، محدودیت های تحصیلی زنان و تهدیدات میراث فرهنگی در افغانستان مطرح کرد.
این دیپلمات ارشد ایرانی گفت: ایران بر تعهد خود برای کمک به افغانستان و همکاری با کشورهای همسایه برای پایداری صلح و ثبات تاکید می کند.
سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد بر تعامل سازنده با مقامات افغانستان تاکید و از ابتکارات منطقه ای برای گفت‌وگو و همکاری حمایت کرد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar