ایسنا/ دوازدهمین جلسه ستاد هماهنگی روابط اقتصادی خارجی در سال جاری به میزبانی وزارت امور خارجه و ریاست مهدی صفری، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه با دو دستور کار «انجام هماهنگی سفر آتی رئیس جمهور کشورمان به آفریقا (آفریقای جنوبی و تانزانیا) و سفر معاون اول رئیس جمهور به بلاروس» برگزار شد.

در ابتدای این نشست مهدی صفری با اشاره به اهمیت ارتقای سطح روابط با کشورهای حوزه آفریقا به ویژه آفریقای جنوبی و تانزانیا، بر برگزاری کمیسیون‌های مشترک بین کشورهای این حوزه و پیگیری توافقات انجام شده در چارچوب این کمیسیون‌ها در جهت رشد روابط اقتصادی و تجاری با این کشورها تاکید کرد.

وی با حائز اهمیت دانستن سفر رئیس جمهور به آفریقای جنوبی و تانزانیا، از همه دستگاه‌های اجرایی، وزارتخانه‌ها و سازمانهای ذیربط خواست با جدیت و برنامه ریزی هدفمند اقدامات لازم درجهت استفاده حداکثری از فرصت این سفر به منظور ارز آوری، توسعه صادرات و تنوع بخشی به واردات را به عمل آورند.

در بخش پایانی نشست سفر آتی معاون اول رئیس جمهور به بلاروس مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در این جلسه با اشاره به پروژه‌های موجود با این کشور در زمینه‌های حمل ونقل، دارو و تجهیزات پزشکی، صادرات خودرو، صدور خدمات فنی و مهندسی، نفت و پتروشیمی و... بر لزوم برنامه‌ریزی و پیگیری دقیق و هماهنگی دستگاه‌های مربوطه تا اجرایی شدن آنها تاکید کرد.

وی همچنین ضمن تبیین اهمیت نقش و جایگاه بخش خصوصی در ارتقاء کمی و کیفی سطح روابط اقتصادی کشور، از نمایندگان دستگاه‌ها خواست در جهت مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی نسبت به تسهیل مشارکت و ارائه  خدمات تشویقی اهتمام ورزند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar