فارس/ وزیر اقتصاد با آیت‌الله نوری همدانی و آیت‌الله سبحانی دیدار کرد.

آیت‌الله نوری همدانی: نتیجه عملکرد دولت باید در سفره مردم مشخص شود

آیت‌الله حسین نوری همدانی عصر امروز در دیدار با سید احسان خاندوزی وزیر اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم که در دفتر این مرجع تقلید انجام شد، ضمن قدردانی از خدمات انجام شده‌ اظهار کرد: نتیجه عملکرد و خدمات دولت باید در سفره مردم مشخص شود.
وی اصلاح وضعیت بانکداری را مورد تاکید قرار داد و گفت: این موضوع باید در اولویت قرار گیرد و برای بالا رفتن ارزش پول ملی تلاش شود.
این مرجع تقلید در ادامه افزود: زمانی می‌توانیم ادعای موفقیت داشته باشیم که فقر ریشه کن شده باشد و مردم در رفاه قرار گیرند. 
وی مطرح کرد: مسئولان در مسیر خدمت به مردم تمام سعی خود را بکار گیرند، زیرا حضرت امام علی (ع) تاکید دارند که ستون دین مردم هستند و در انقلاب هم همین مردم بودند و عامل بقاء این نظام هم همین مردم هستند و تأکید امام راحل (ره) و رهبری هم همین است.
مرجع جهان تشیع با تقدیر از کارهای صورت گرفته، موضوع برقراری بیمه همگانی را مورد تأکید قرارداد و برقراری عدالت در أخذ مالیات را خواستار شد. 
آیت‌الله نوری همدانی در پایان از گزارش وزیر اقتصاد و هئیت همراه تشکر کرد.

آیت‌الله سبحانی: نباید به بانک‌ها اجازه تجارت داده شود

یکی از مراجع تقلید در دیدار وزیر اقتصاد و دارایی با اشاره به اینکه بانک‌ها باید امانت‌دار مردم باشند، گفت: اجازه تجارت به بانک‌ها داده نشود، بلکه تجارت در اختیار مردم باشد و بانک‌ها امانت دار مردم باشند . سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصاد و دارایی دولت سیزدهم عصر امروز در حاشیه سفر به قم، از موسسه امام صادق(ع) بازدید و با آیت‌الله جعفر سبحانی گفت‌وگو کرد.
آیت‌الله سبحانی نیز در این دیدار در توصیه‌هایی به وزیر اقتصاد گفت: تلاش کنید ثبات قیمت‌ها حفظ شود، چراکه این ثبات نشانه تسلط بر امور است.
وی با اشاره به اینکه بانک‌ها باید امانت‌دار مردم باشند، گفت: اجازه تجارت به بانک‌ها داده نشود، بلکه تجارت در اختیار مردم باشد و بانک‌ها امانت دار مردم باشند.
این مرجع تقلید در پایان خاطرنشان کرد: بسیاری از استفتائات ارسال شده به دفتر مراجع درخصوص اخذ وام از بانک‌ها و عدم توان بازپرداخت دیون است که بانک منزل و مغازه این افراد را تصاحب می‌کند و مشکلاتی را ایجاد می‌کند؛ تلاش کنید اسناد املاک برای وثیقه قرار نگیرند.
گفتنی است، در ابتدای این دیدار نیز احسان خاندوزی وزیر اقتصاد اقدام به ارائه گزارش عملکرد یک ساله خود کرد

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar