ایسنا/ دانشگاه فردوسی موفق به کسب رتبه در هفت حوزه موضوعی در بین دانشگاه‌های برتر جهان نیز شده است.

در جدیدترین نتایج رتبه‌بندی موضوعی نظام بین‌المللی تایمز، دانشگاه فردوسی موفق به کسب رتبه در ۷ حوزه موضوعی در بین دانشگاه‌های برتر جهان نیز شده است. بررسی جایگاه دانشگاه فردوسی حاکی از آن است که دانشگاهمان در ۶ حوزه‌ موضوعی علوم آموزشی(۴۰۰-۳۰۱)، علوم اجتماعی(۶۰۱+)، تجارت و اقتصاد با رتبه(۶۰۱+)، علوم کامپیوتر(۶۰۱-۸۰۰)، مهندسی و فناوری(۸۰۰-۶۰۱)، علوم زیستی(۸۰۰+)، علوم فیزیکی (۱۰۰۰-۸۰۱) موفق به کسب جایگاه شده است.

بر اساس گزارش معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع دانشگاه فردوسی مشهد نتایج مربوط به حوزه موضوعی «هنر و علوم انسانی» هنوز منتشر نشده است. همچنین دانشگاه فردوسی برای اولین بار در حوزه موضوعی «علوم آموزشی» موفق به کسب رتبه شده و جزء معدود دانشگاه‌های ایران است که در ۳ حوزه موضوعی «تجارت و اقتصاد»، «علوم اجتماعی» و «علوم آموزشی» موفق به کسب رتبه در میان دانشگاه‌های برتر جهان شده است.

نظام رتبه‌بندی بین‌المللی تایمز در ۱۱ حوزه موضوعی و براساس ۱۳ شاخص عملکردی دانشگاه‌ها را مورد ارزیابی و رتبه‌بندی قرار می‌دهد. این موضوعات شامل مواردی مانند علوم کامپیوتر، مهندسی و فناوری، پزشکی، پیراپزشکی و سلامت، علوم زیستی، علوم فیزیکی، روانشناسی، هنر و علوم انسانی، آموزش، حقوق، علوم اجتماعی و اقتصاد و تجارت می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar