ایرنا/ یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شد با تولید برخی از نیازمندی‌های تجهیزات پزشکی، ۳۰ درصد از نیاز بازار کشور در این حوزه را تامین کند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علم و آموزش ایرنا، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درخصوص میزان درصد تامین نیاز کشور درحوزه تجهیزات پزشکی گفت: سهم این شرکت از تامین نیاز بازار ایران در حوزه تجهیزات پزشکی ۳۰ درصد است.

سید عمران امامی مدیرعامل شرکت مهندسی سلامت یار حکیم (مسیح) درخصوص چشم‌انداز اهداف این شرکت فناور اظهار داشت: با توجه به موقعیت جغرافیایی این شرکت در خاورمیانه، چشم انداز ما حضور برند masstecmedical در میان ۱۰ نشان برتر تجهیزات پزشکی در حوزه فناوری "کاتترها" و "سوزن‌های تخصصی" و حیطه زنان و زایمان، گوارش، آنکولوژی و جراحی در منطقه است.

به گفته وی، این شرکت در نظر دارد تا با تولید تجهیزات پزشکی داخلی در میان ۱۰ نشان برتر این تجهیزات در منطقه قرار گیرد.

این فعال فناور از جمله مهم ترین محصولات و تولیدات داخلی این شرکت دانش‌بنیان را تولید تجهیزات پزشکی در حوزه زنان و زایمان و درمان ناباروری، گوارش و آنکولوژی عنوان کرد.

امامی یادآور شد: کاتتر ای یو آی (IUI)، سوزن آسپیراسیون تخمک، ست کاتتر انتقال جنین، کورت ساکشن آندومتر، هیسترومتر وقلاب IUD از جمله تجهیزاتی است که این شرکت دانش‌بنیان در حوزه زنان، زایمان و درمان ناباروری تولید می‌کند.

وی همچنین درباره تولید تجهیزات پزشکی در حوزه گوارش گفت: دستگاه کولون هیدروتراپی، کیت کولون هیدروتراپی و گارد دهانی آندوسکوپی از جمله تولیدات داخلی این شرکت دانش‌بنیان در حوزه گوارش است. سوزن بیوپسی مغز استخوان نیز از جمله محصولات تولیدی شرکت مسیح در حوزه انکولوژی است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درخصوص میزان درصد تامین نیاز کشور درحوزه تجهیزات پزشکی هم اظهار داشت: تا کنون سهم شرکت مسیح از تامین نیاز بازار ایران در حوزه تجهیزات پزشکی ۳۰ درصد است.

امامی با یادآوری اینکه درحال حاضر به کشورهای خارجی صادرات نداشته‌ایم، افزود: اخیراً صادرات محصولات این شرکت را به برخی از کشورهای آسیایی آغاز کرده و مشتریان بالقوه‌ای در ویتنام و پاکستان برای خرید محصولاتمان اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این شرکت دانش‌بنیان تولید کننده پیشگام کاتترهای زنان و زایمان پیشرفته در خاورمیانه است، گفت: شرکت مسیح در نظر دارد تا دامنه تولید محصولات و بازار هدف خود را در منطقه گسترش دهد و دراین راستا آمادگی خود را جهت همکاری با شرکت‌های دیگر چه در انتقال فناوری و چه در توسعه بازار اعلام می‌کند.

این فناور همچنین درخصوص میزان اشتغالزایی و تعداد کارکنان این شرکت دانش‌بنیان یادآور شد: با توجه به توسعه فعالیت‌های این شرکت، سعی در افزایش میزان اشتغالزایی داشته‌ایم و تاکنون ۳۷ نفر به صورت مستقیم با ما همکاری دارند.

امامی درباره هدف از شکل‌گیری این شرکت تصریح کرد: شرکت مسیح با هدف ایجاد الگویی کاربردی و قابل تکرار برای توسعه پایدار از طریق خلق ثروت از دانش و همچنین دانش از ثروت تاسیس شد و در حال حاضر با بهره‌گیری از راهنمایی‌های پزشکان مطرح و به‌کارگیری مهندسین خبره این شرکت توانسته است درک عمیقی از چالش‌های پزشکان و رنج بیماران داشته باشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar