فارس/ آئین توزیع بسته‌های نوشت‌افزار اهدایی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار لرستان صبح‌امروز در خرم‌آباد برگزار شد.

مدنی مدیرعامل بنیاد احسان ستاداجرایی فرمان امام دراین مراسم با اشاره به خدمات گسترده ستاد در ماجرای سیل اخیر استان گفت: از همان ابتدای وقوع حادثه در 10 نقطه از مناطق سیل‌زده کشور درمانگاه‌های سیار ستاد اجرایی فرمان امام برپا شد، اهدای ۲هزار راس دام سبک و توزیع ۶هزار بسته لوازم خانگی به مردم سیل‌زده ازدیگر خدمات ستاد در استان بوده است.

وی افزود: توزیع ۴هزار بسته باقیمانده پس از اتمام توزیع کمک‌های جمع‌آوری شده مردم توسط هلال‌احمرانجام خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد احسان ستاداجرایی فرمان امام، اهدای بسته‌های نوشت‌افزار را نمونه دیگری از تعهدات ستاد اجرایی فرمان امام برشمرد و افزود: در همین راستا کمپینی تحت عنوان مشق احسان در کشور راه‌اندازی شده که تاکنون 200 هزار نفر در این پویش مردمی مشارکت کرده‌اند.

مدنی تصریح کرد: هدف‌گذاری ستاد برای تهیه 500 هزار بسته لوازم‌التحریر است که تامین 250 هزار بسته آن را ستاد اجرایی تعهد کرده و مابقی را با مشارکت مردم تهیه خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه تمامی نوشت‌افزار خریداری شده تولید داخل هستند، گفت: با خرید 250 هزار بسته توسط ستاد اجرایی 210 شغل ایجاد شده است.

مدیرعامل بنیاد احسان ستاداجرایی فرمان امام با بیان اینکه برخی از خدمات ستاد اجرایی به صورت پویشی ارائه می‌شود، گفت: در همین راستا سالانه تامین و تهیه حدود 5 هزار بسته جهیزیه، 3 هزار مورد ویلچر و 3 هزار اعزام اولی به اماکن مقدس زیارتی انجام گرفته است.

ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان نیز در این مراسم ضمن تاکید بر حضور اثربخش ستاد اجرایی فرمان امام در مناطق سیل‌زده لرستان، گفت: ستاد اجرایی انصافا در زمان وقوع سیل و پس از سیل در استان حضور پر رنگ و موثری داشت، به‌نحوی‌که از معیشت مردم تا مسوولیت ساخت بخشی از منازل مردم نقش‌آفرینی ویژه‌ای داشتند.

ثمینی افزود: اکنون نیز ستاد اجرایی در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید در استان حضور یافته و بخشی از مشکلات دانش‌آموزانی را که با توجه به محدودیت‌های خانواده‌های مناطق سیل‌زده و محروم قادر به تامین اقلام آموزشی نیستند را با بسته‌های اهدایی مرتفع می‌کند.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید