نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
جامعه و حوادث

پرستاری که بعد از ۱۰ روز کمای کرونایی بیدار شد

منبع
باشگاه خبرنگاران
بروزرسانی
پرستاری که بعد از ۱۰ روز کمای کرونایی بیدار شد

باشگاه خبرنگاران/ يک پرستار بعد از ۱۰ روز کماي کرونايي با تلاش کادر درمان توانست کرونا را شکست دهد.
 
پرستاري که از کودکي علاقه داشت پرستار شود، اکنون در بيمارستان شهيد بهشتي بابل مشغول به کار است، او با ۱۵ سال سابقه کاري به ويروس کرونا مبتلا شد، اما توانست نجات پيدا کند.

به گفته پزشکان اين پرستار ۱۰ روز در کماي کرونايي رفته و اميد به زندگي اش با توجه به درگيري ۹۰ درصد به حداقل رسيده بود اما با تلاش کادر درمان اميد به زندگي اين پرستار روند صعودي پيدا کرد. تب ۴۰ درجه، ضعف و بي حالي شديد، بي اشتهايي به غذا و درد عضلاني از جمله علائم بروز ابتلا به ويروس کرونا در اين فرد پرستار بود.

کادر درمان به خصوص پرستاران ۷ ماه است براي حفظ سلامت جسماني ديگران و تمام شدن هر چه زودتر ويروس کرونا خانواده‌هاي خود را نديده اند و همواره در تلاش هستند تا نکات بهداشتي را گوشزد کنند و توصيه آن‌ها اين است که رعايت اين موارد شانس ابتلا به ويروس کرونا را کاهش خواهد داد.

حفظ فاصله گذاري اجتماعي، استفاده از ماسک و ... تاثير ۱۰۰ درصدي در کاهش ابتلا به اين بيماري دارد. از ابتداي شيوع ويروس کرونا ۱۶۷ نفر از اعضاي کادر درمان کشور با مبتلا شدن به اين بيماري به درجه بالا شهادت نائل شدند. اين روز‌ها کادر درمان بيمارستان‌ها نياز به همراهي دارند؛ چرا که موج سوم کوويد ۱۹ شديد‌تر از دو موج قبلي خواهد بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar